Marmara Üniversitesi'nden sınav rezaleti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Marmara Üniversitesi'nden sınav rezaleti
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi özel yetenekle giriş sınavının ilk aşamasının sonuçları bir gün arayla değiştirildi, ilk açıklandığında başarılı olan öğrenciler bir gün sonra ikinci aşamaya geçemediklerini öğrendi.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi özel yetenekle giriş sınavının ilk aşamasının sonuçlarının bir gün arayla değiştirildiği ortaya çıktı. İlk açıklanan sonuçlara göre başarılı olan öğrenciler bir gün sonra yapılan duyuruda ikinci aşamaya geçemediklerini öğrendiler. Üniversite, teknik bir hata olduğunu iddia ederek özür diledi. Mağdur öğrencilerden Güneş Şengün'ün babası Barış Şengün, "Burada bir hak gaspı var, üniversite tarafından yapılan açıklama, dilenen özür samimi değil. Marmara Üniversitesi gibi ciddi bir kurumun bu duruma ciddiyetle yaklaşıp öğrencilerin hakkını teslim etmesi gerekiyor" dedi.

1.jpeg2.jpeg

Şengün, kızı Güneş Şengün'ün  önce yaşadığı sevinci ve ardından gelen haberle hayal kırıklığını anlattı. Şengün, "Geçtiğimiz hafta kızımın Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nün yetenek sınavının birinci aşamasını kazandığıyla ilgili Marmara Üniversitesi’nin internet sitesinden haberi aldık, kızımın isminin karşısında puanı ve yanında da başarılı olduğu yazıyordu. O gece kazanmanın verdiği sevinçle keyifle ve huzurla uyuduk. Ertesi gün siteye tekrar baktığımızda teknik bir hata olduğu, sonuçların ilan edilmediği yazıyordu" dedi.

Şengün, sitede sınav sonucu ilan edilmedi yazmasına rağmen sitenin başka bir sayfasında ikinci aşama sınava girmeye hak kazanan öğrencilerin isimlerinin bulunduğu bir liste olduğunu, sistemde iki farklı açıklamanın yer aldığını bildirdi. Şengün, daha sonra yeniden ilan edilen listede kızının ve onlarca öğrencinin "başarısız" olarak yer aldığını belirterek, öğrencilerin haklarının gasp edildiğini vurguladı.

"2 AŞAMALI DEDİKLERİ SINAV 3 AŞAMALI ÇIKTI"

Şengün, Üniversite'nin ilk aşama sınavından 200 üzerinden 100 puan alanların ikinci aşama sınava girebileceğini ancak yeni listede, 100 puan alan kızının adının karşısında "başarısız" yazdığını belirtti. Şengün " 100 puan alan adayları da kendi içinde sıralayıp kontenjanın 3 katını sınava çağırıyorlar. O zaman bu sınav 2 aşamalı değil 3 aşamalı olmuş oluyor" diye konuştu. 

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Topraklarımıza yasa dışı yerleşmeye çalışıyorlar'Önceki Haber

'Topraklarımıza yasa dışı yerleşmeye çal...

'TÜİK halka hayal satıyor'Sonraki Haber

'TÜİK halka hayal satıyor'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!