Ankara
DOLAR9.4593
EURO10.9952
ALTIN547.83

'Milletvekili müsveddesi, haddini bil'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Milletvekili müsveddesi, haddini bil'
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, kendisine yönelik çirkin paylaşımıyla tepki çeken Hollandalı milletvekili Wilders'e, "Bu milletvekili müsveddesi bizimle ilgili bir şeyler yapıyor. Haddini bil. Kiminle yürüdüğünü hesap ettin mi?" sözleriyle sert tepki gösterdi.

AK Parti Malatya İl Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Hollandalı ırkçı milletvekili Wilders'in hakaret içerikli paylaşımına sert tepki göstererek, "Haddini bileceksin. Faşizm bizim kitabımızda yok. Faşizm sizin kitabınızda var" ifadelerini kullanırken, ABD'nin yaptırım tehdidine de, "Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin. Geç kalma yaptırımlarını yap" sözleriyle karşılık verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"Malatya Battal Gazilerin tarih yazdığı şehir. Alparslan'ın gazilerine yoldaş olan; atlarına su, gönüllerine huzur veren şehir. Selçuklu'nun mührünü taşıyan, Yavuz Sultan Selim'le birlik olan şehir. İbn-i Arabilere, Sadreddin Konevilere alevden gönül gibi coğrafyamızı irfanla sulayan nice alimlere kucak açan şehir."

"446 KONUT VATANDAŞA TESLİM EDİLİYOR"

"Bugün 446 konutu vatandaşlarımıza teslim ediyoruz, kalan konutlar da etaplar halinde teslim edilecek. Elazığ'da ve Malatya'da 9 ay gibi kısa bir sürede vatandaşımıza konutları teslim hale getiren bakanlığımızı ve yüklenici firmayı şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Depremin yıldönümünde konut inşasını tamamlamış olacağız."

"MİLLETİMİZE SAVAŞ AÇANLAR DIŞARIDAN DESTEK ALDI"

"Türkiye'nin demokrasi ve kalkınma mücadelesi uzun ve meşakkatli bir süreci ifade eder. Bir yanda halka rağmen halkçılık, bir diğer yanda güya halkının yanında olduğunu ifade ederken halkının duygularını sömürenler. Milletimizin değerlerine savaş açanlar, darbeler ve ekonomik krizlerle dışarıdan destek aldı."

HOLLANDALI WILDERS'E TEPKİ: HADDİNİ BİL

"Fransa'nın başındaki zat, yatıyor, kalkıyor Erdoğan'la uğraşıyor. Sen önce kendin nerede olduğuna bak. Bu bir vaka. Kontrolden geçmesi lazım. Bir de Hollanda'da milletvekili müsveddesi var. O da kalkmış bizimle ilgili bir şeyler yapıyor. Haddini bil. Kiminle yol yürüdüğünü hiç hesap ettin mi? Haddini bileceksin. Faşizm bizim kitabımızda yok. Faşizm sizin kitabınızda var. Faşizmi Almanya'da yaşadık, İtalya'da yaşadık, siz onlarla beraber yol yürüdünüz. Ama bizim kitabımızda sosyal adalet var. Ve biz sosyal adaletle yol yürüyoruz. Biz bu yolda yeri geliyor bir avuç ekmeği fakir fukarayla paylaşmasını biliyoruz."

"OYUNU BOZDUK DİYE BİZİ HEDEF TAHTASINA KOYDULAR"

"Dünyayı yaşanmaz hale getiren güçler oyunlarını bozduğumuz için bizi hedef tahtasına koydu. Fırat'ın doğusunda terör devleti kurma hazırlıkları var. Biz, meşru hükümetin davetiyle Libya'dayız. Suriye halkının davetiyle oradayız. İlla zalim Esed'in davetini beklememize gerek yok."

"BİZ KABİLE DEVLETİ DEĞİL TÜRKİYE'YİZ"

"Çıkıp Aliyev kardeşime, 'Biz sizin yanınızda kimin olduğunu biliyoruz, Erdoğan var. Biz gerekirse Türkiye'ye de yaptırım uygularız' diyorlar. Sen kimle dans ettiğinin farkında değilsin. Geç kalma yaptırımlarını yap. Biz kabile devleti değiliz, biz Türkiye'yiz."

"SİHA'LARIMIZ DÜNYADA ÖRNEK KONUMDA"

"Biz sizden (ABD) yıllar önce İHA'ları istedik. Vermediler. Oğul o zaman vardı. En sonunda dayanamadı dedi ki: Hiç olmazsa iki ay kullanmak üzere İHA'lardan verelim. Fakat bu ne yaptı, bizi ev sahibi yaptı. Şimdi bırakın İHA'yı, SİHA'larımız var. Ve bu SİHA'larımız şu anda dünyada örnek konumda. Bazı ülkeler SİHA konusunda önümüzü kesmeye çalışıyor. Ben İHA'yı da SİHA'yı da Akıncı'ya da yapmaya muvaffak olan grubumuzu özellikle şahsım, milletim adına tebrik ediyorum."

"AVRUPA'DA İSLAM DÜŞMANLIĞINI İFŞA ETTİĞİMİZ İÇİN HEDEF OLDUK"

"Avrupa'da yükselen ırkçılığı ve İslam düşmanlığını ifşa ettiğimiz için hedef haline getirildik. Daha önce dünyanın dört bir yanında mazlumların yanında yer aldığımızda da benzer saldırılara uğramıştık. Bizim tek gayemiz, inancımız ve tarihimizin bize yüklediği sorumlulukları hakkıyla yerine getirmekti. Bugüne kadar terörle mücadeleden sınır ötesi harekatlara kadar hiçbir konuda milletimizin başını yere eğdirecek bir yanlışımız olmadı."

WİLDERS'TEN ERDOĞAN HAKKINDA ÇİRKİN PAYLAŞIM

Hollanda'da Türkiye ve İslam düşmanlığıyla tanınan aşırı sağcı PVV partisinin başkanı Geert Wilders, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'terörist' ifadesi kullanarak aşağılayıcı bir karikatür paylaşarak tepki çekti.

wild.jpg

TWITTER GEÇİCİ OLARAK HESABINI DONDURMUŞTU

Twitter, geçen yıl ırkçı söylemleriyle gündeme gelen Hollandalı siyasetçi Geert Wilders’in hesabının, nefret içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle askıya alındığını açıklamıştı.

0x0-son-dakika-irkci-lider-wilders-baskan-erdogan-ve-islama-saldirdi-ortalik-karisti-1603607416074.jpg

WILDERS: ERDOĞAN'I SEVENLER BU ÜLKEDEN DEFOLUP GİTSİN

Hollandalı milletvekili Geert  Wilders 2018'de yine Türkiye düşmanlığı yaparak "Erdoğan sevicileri hemen defolsun gitsin" ifadelerini kullanmıştı.

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ağır hasta sayısında korkutan artışÖnceki Haber

Ağır hasta sayısında korkutan artış

Tire’de maskesi olmayana af yokSonraki Haber

Tire’de maskesi olmayana af yok

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar