National Geographic Sergisi ziyaretçilerle buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
National Geographic Sergisi ziyaretçilerle buluştu
Bugüne kadar dünyanın dört bir yanında 40 milyonun üzerinde ziyaretçi ile buluşan, dünyanın en popüler National Geographic sergisi Photo Ark, Samsung The Frame katkılarıyla medya mensupları ve özel davetlilerin katılımıyla sergi alanında düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

Vahşi hayatı ve yaşam alanlarını etkileyen konulara dair farkındalık artırmayı hedefleyen Photo Ark, National Geographic fotoğrafçısı Joel Sartore imzasıyla gelecek nesillere dünya üzerinde yaşayan türlerle ilgili en dikkat çekici fotoğrafları Türkiye’deki hayvanseverler, doğa ve fotoğraf tutkunlarıyla buluşturuyor.

15 Nisan’a kadar ziyaretçileriyle buluşacak serginin açılışına Çağan Şekercioğlu, Aslı Cüreklibatır, Tamer Yılmaz, Fethi Karaduman, Özlem Güsar, Sinem Güven, Sema Demiral, Emek Külür, İdil Lüleci, Yasemin Aloğlu, Tilda Tezman, Bilgün Sazak gibi isimler katıldı.

Fotoğrafçı Joel Sartore’nin birçok farklı türden hayvanı, vahşi yaşam koruma alanlarında ve stüdyo kalitesinde çektiği nefes kesen fotoğrafları, biyoçeşitliliğin bir arşivi niteliği taşıyor. Sergide kuşlar, balıklar, memeliler, sürüngenler, amfibi ve omurgasız hayvanlar dahil birçok farklı sınıftan 9 binden fazla türün fotoğraflandığı Photo Ark arşivinden 75 fotoğraf yer alıyor.

National Geographic’in en popüler ve en çok ziyaret edilen sergisi olma unvanını taşıyan Photo Ark sergisini, Samsung The Frame katkılarıyla Sıraevler No: 55 Akaretler, Beşiktaş adresinde Nisan ayının ortasına kadar ücretsiz olarak ziyaret etmek mümkün.

Sergide Çocuklara Özel Bölüm

National Geographic Fotoğrafçısı Joel Sartore’nin objektifinden çekilen birbirinden ilgi çekici hayvan portrelerinin yer aldığı Photo Ark sergisinde minik ziyaretçiler için de bir bölüm yer alıyor. Aileleriyle birlikte sergiyi ziyaret eden minik ziyaretçilerin boyama yapabilecekleri ve sergide yer alan fotoğraflardan oluşan yapbozlarla keyifli bir vakit geçirebilecekleri özel çocuk alanında nesli tükenen hayvanları yakından tanıma fırsatı bulabiliyorlar.

Samsung The Frame TV, Sergi Alanını Özel Bir Sanatsal Deneyime Çeviriyor

The Frame’e özel alanda yer alan uygun ölçekli fotoğraflar, The Frame’in sanat modu özelliğiyle sergileniyor. Bu özellik sayesinde The Frame sanat eserlerinin gerçeğinden ayırt edilemeyecek şekilde sergilenmesine olanak tanıyor. Kolayca takılıp çıkarılabilen çerçeveleri, pasparto özelliği, ortam ışığına göre otomatik olarak optimize edilen ekran ışığı ve derinlik ayarları sayesinde yaşam ortamlarına “sanatsal” bir dokunuş getiriyor.

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milka inekleri piste çıktıÖnceki Haber

Milka inekleri piste çıktı

Mustafa Demirkan hocanın kandil mesajıSonraki Haber

Mustafa Demirkan hocanın kandil mesajı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!