'O koltuk kabadayılık yapılacak yer midir?'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'O koltuk kabadayılık yapılacak yer midir?'
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e "Bu yazısı namussuzluk" diyerek hakaret etmesine tepki gösterdi. Öztrak, "Canınızı, malınızı emanet ettiğiniz makam eşkıyalığa, kabadayılığa soyunuyor. İçişleri Bakanlığı koltuğu kabadayılık yapılacak yer midir?" dedi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e yönelik kullandığı ifadelere "Canınızı, malınızı emanet ettiğiniz makam eşkıyalığa, kabadayılığa soyunuyor. İçişleri Bakanlığı koltuğu kabadayılık yapılacak yer midir?" sözleri ile tepki gösterdi.

Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Saygı Öztürk'ün köşe yazısında Trabzon’da yapılan kamulaştırmalarda bilirkişiler üzerinden devletin zarara sokulduğuna dair iddialar bulunduğuna ve Trabzon'da kamuda hızlı yükselmeler olduğuna yer verdiğini söyleyerek "Bu iddialar yanlış mı? İçişleri Bakanı bu iddialara neden tepki göstermiyor?" diye sordu. Öztrak, İçişleri Bakanı'nın görevinin bu iddiaları araştırmak olduğunu ifade etti.

Öztrak konuya ilişkin şöyle konuştu:

"ALENEN HAKARET ETTİ"

"Dün Türkiye Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan zat bu ülkede 40 yıldır gazetecilik yapmış saygın bir isme sosyal medya üzerinden alenen hakaret etti. Bağımsız basın mensuplarına karşı iktidarın uyguladığı baskı tahammül edilemez seviyelere ulaşıyor. Bağımsız basına bu tahammülsüzlük aslında iktidarın koltuğu bırakma noktasına geldiklerini kendilerinin de gördüğünün bir göstergesi.

Saygı Öztürk köşe yazısında; Trabzon’da dönen yandaş kayırmacılığını kamuda hızlı yükselmeleri ikbal yollarının birileri için hızla açılmasını yazmış. Soruyorum, bu iddialar yanlış mı? Diğer taraftan aynı yazıda Trabzon’da yapılan kamulaştırmalarda bilirkişiler üzerinden devletin zarara sokulduğuna dair iddialar da var. İçişleri Bakanı bu iddialara neden tepki göstermiyor? O zaman bu iddialar doğru mu? Milletin üniversiteyi bitirmiş çocukları işsiz gezerken milyonlarca gencimiz anasının babasının eline bakarken bu memlekette saraya yakın olanlar liyakate bakılmadan sadece sadakate bakılarak yükseliyorsa, bu haber olmaz mı? Burada İçişleri Bakanına düşen görev nedir? Tüyü bitmemiş yetimin hakkı yeniyorsa onun peşine düşmektir. Böylesi iddiaların doğruluğunu araştırmaktır iddiayı gündeme getirenlere küfretmek değil.

"İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KABADAYILIK YAPILACAK YER MİDİR?"

Canınızı, malınızı emanet ettiğiniz makam eşkıyalığa, kabadayılığa soyunuyor. İçişleri Bakanlığı koltuğu kabadayılık yapılacak yer midir? Öyle kamunun gücüne yaslanıp sağa sola racon kesmek, hakaretler etmek hangi kitapta var? Gazetecinin üslubunu, haberini sorunlu buluyorsan, açarsın telefonu meramını anlatırsın. Ama küfretmek, hakaret etmek nereden çıktı? Üzülerek söylüyorum. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devlet kurumları hiç bu kadar çürümemiş hiç bu kadar süflileşmemişti. Bu ucube rejimin elinde ne devlet ciddiyeti ne de devlet adamlığı kaldı."

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ali Ayvazoğlu isimli bir bürokratın kariyerindeki yükselişi kaleme alan Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e tepki göstererek, "Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır" ifadelerini kullanmıştı.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Nissan Japonya'da üretime ara veriyorÖnceki Haber

Nissan Japonya'da üretime ara veriyor

'Bu gidişle arabamı satacağım'Sonraki Haber

'Bu gidişle arabamı satacağım'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!