'Onların oylarının Allah belasını versin'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Onların oylarının Allah belasını versin'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de katıldığı programda HDP'ye tepki gösterip, "Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, memleketi Kayseri'de Melikgazi Belediyesinin Yıldırım Beyazıt mahallesinde yaptırdığı Sami İpek Caddesi'nin açılışına katıldı.

Kayseri'de konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, HDP'ye tepki gösterdi. Özhaseki, HDP için "Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz. Yoksa doğruları konuşmuş olmayız." dedi.

Mehmet Özhaseki, şunları söyledi: 

"Gelmiş geçmiş bütün Başbakan, Cumhurbaşkanları bu fitneyi söndürmek için elinden geleni yapmışlardır. Hiç birini suçlayamayız. Kimi zaman sert, kimi zaman yumuşak devlet aklı ile yapmaya çalıştılar. Son dönemde de artık bunların iflah olmayacağı, iyilikten anlamadığı, yurt dışından destekleyen babalarının elinde piyon olduğu, böyle şerefsiz bir grup olduğu için bunların üzerine sertçe gidiyoruz. Kızılay'da, Beşiktaş'ta eskiden bombalar patlarken, şehirlerden lanet adamları, satılık uşakları temizledik. Dağlara kaçtılar dağları temizledik. Mağaralara girdiler mağaraları temizledik. Bu ülkede sağda solda böcek gibi yer altında yaşayan 350 PKK'lı şerefsiz kaldı. Onları bulup bu toprakları tertemiz edeceğiz." 

ONLARIN OYLARININ ALLAH BELASINI VERSİN

Özhaseki, terörün sözcülüğünü yapanlara karşı tavır alınması gerektiğini belirterek, şunları söyledi: 

"HDP'yi her fırsatta söylemeliyiz. Bir gün olsun Mecliste PKK'ya 'lanet olsun' diyemediler. 'Biz teröre karşıyız, iki taraf da silah bırakmalıdır' diyorlar. Biz bunları biliyoruz. Ana muhalefet de bunların sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. Genel Başkanları beyanat veriyor, '13 askerimizin katili Cumhurbaşkanıdır.' Allah seni ıslah etsin. Ne olur bir gün PKK'yı kınasan. '3 tane oy alacağım' diye bu adamlara yaltakçılık yapmasan. Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz. Yoksa doğruları konuşmuş olmayız. Bu topraklarda fitne bitinceye kadar temizlik sürecek."

HDP'DEN ÖZHASEKİ'YE CEVAP

Mehmet Özhaseki'nin bu sözleri üzerine HDP'den cevap geldi. HDP Sözcüsü Ebru Günay, Özhaseki'ye yönelik sosyal medya hesabı üzerinden verdiği cevabında, "Sorumlusu olduğunuz ölümlerin daha acısı taze iken hesap vermek yerine bir halka, 6 milyon seçmene beddua okumak... Ne derseniz deyin herkes gerçeğin farkında, bela okuduğunuz halk sandıkta selânızı okuyacak, gideceksiniz. Ayrıca bir halka beddua okumak kimsenin haddi değildir." ifadelerini kullandı.
 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Hükümete fatura çıkaran partiler...'Önceki Haber

'Hükümete fatura çıkaran partiler...'

Berat Albayrak unutulma hakkını kullandıSonraki Haber

Berat Albayrak unutulma hakkını kullandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!