Ankara
DOLAR12.369
EURO14.0093
ALTIN713.05

Para ekonomi bilimine uygun kullanılmalı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Para ekonomi bilimine uygun kullanılmalı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, artan ekonomik kriz ve Türk lirasının hızlı değer kaybetmesinin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Meclis'te düzenlediği basın toplantısında BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, atama bekleyen öğretmenlerin de kısa sürede atanmasını ve öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesini istedi.

Enflasyon ve kurdaki hızlı yükselişin, özellikle toplumda çoğunluğu oluşturan orta ve alt gelir gruplarındaki vatandaşlarda tedirginliğe neden olduğunu vurgulayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, siyaset kurumunun, dünyadaki ve ülkedeki şartları doğru analiz etmesi gerektiğini söyledi.

MUSTAFA DESTİCİ'DEN CUMHUR'U KARIŞTIRACAK SÖZLER 

Öte yandan Mustafa Destici hükümeti hedef alarak şu önerileri paylaştı:

"Cari açığın olumsuz etkilerini tersine çevirecek bir politikayı, titiz bir planlamayla, bütün kesimleri de bilgilendirerek ve ikna ederek, orta vadeli bir programla uygulamaya koymamız gerekiyor. Acil nitelikte olanların dışında yatırımlar ertelenmelidir. Para ve maliye politikaları, yerinde ve ekonomi bilimine uygun kullanılmalı. Ekonomi ile ilgili kararlar, spekülatörlere haksız kazanç sağlama imkanı vermeyecek kadar şeffaf ve toplumun her kesimi tarafından öngörülebilir olmalı. Toplum, tatmin edici ve zamanlaması doğru bilgilerle sürekli bilgilendirilmeli. Sabit ve düşük gelirli grup, enflasyona ezdirilmemeli. Asgari ücret, net 4 bin liranın üzerinde olmalı. Maliyet enflasyonuna, talep enflasyonunun eklenmesi engellenmeli. Her türlü enstrüman, doğru tercih ve dozda kullanılmalı. Toplumun bütün kesimlerine güven verecek, ehil insanlardan oluşan, bir ekonomik kurmay kadro kurulmalı ve çalıştıkları alanlarla ilgili inisiyatif tanınmalı. Yatırımlar borsaya yönlendirilmeli."
 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ayçiçek yağı fiyatına fahiş zamÖnceki Haber

Ayçiçek yağı fiyatına fahiş zam

Süleyman Soylu'nun gizli Erdoğan itirafını açıkladıSonraki Haber

Süleyman Soylu'nun gizli Erdoğan itirafı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar