'Paralarını sonuna kadar almakla mesulüz'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Paralarını sonuna kadar almakla mesulüz'
Bodrum’da bir tabak dönerin 370 TL'ye satılmasının ulusal basında yer bulmasının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Biz turistin, cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz." dedi.

Turistik ilçe Bodrum’da satılan 370 liralık döner ve 185 liralık pide fiyatıyla ilgili Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konuştu. Ahmet Aras, "Biz turistin, vatandaşımızın demiyorum, cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz. Adam cebine para koymuş gelmiş, niye harcamasın? Bir dönere 100 bin TL vermek istiyorsa, versin yesin. Bana ne." dedi. 

Daha önce de bir lahmacunun 75 TL'ye satıldığı Bodrum’da lüks bir tesiste bir tabak dönerin 370, kuşbaşılı pidenin 185 TL’ye verildiği haberleri ulusal basında geniş yer buldu. Basın mensupları ile bir araya gelen Aras, sorulan bir soru üzerine bu konuya da değindi.

BODRUM'UN BUNA DA İHTİYACI VAR

CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sözlerine şöyle başladı:

“Serbest piyasa ekonomisi. Burası turizm memleketi, Dünya’nın en zengin insanları buraya geliyorlar. İşadamları, sanatçılar, devlet adamları, oligarklar, krallar, prensler burayı tercih ediyorlar. Onların hizmet açısından beklentileri çok yüksek. Belki de altın tabakta döner yemek istiyor. Ya da o döneri organik, özel bir şekilde yetiştirilmiş, hiçbir şekilde ilaç kullanılmamış bir kuzudan yemek istiyor. Onu da sunacak ürün Bodrum’da var. Bence Bodrumlu olarak bundan gurur duymalıyız. Yanlış anlaşılmasın, her yere gitmek zorunda değiliz ki. Ben Türkbükü’nde bir işletmeye gitmek zorunda değilim. Ama orayı da seçen insanlar var. Bodrum’un buna da ihtiyacı var. Biz Bodrum’da her şey ucuz olsun dersek o zaman burada para harcayacak turist, Santorini’ye gider, Mikonos’a, Saint- Tropez’e gider, İbiza’ya gider. Bodrum’a gelmez.”

TURİSTİN CEBİNDEKİ PARAYI SONUNA KADAR ALMAKLA MESULÜZ

Bodrum’un ekmek parasının turizm olduğuna işaret eden Aras, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz turistin, vatandaşımızın demiyorum, cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz. Adam cebine para koymuş gelmiş, niye harcamasın? Bir dönere 100 bin TL vermek istiyorsa, versin yesin. Bana ne. Ama burada 20 TL’ye de döner var. O dönerin 20 TL olması gerektiği konusunda tereddüt ediyorsanız, belediyemize başvurursunuz ben de gider onu sonuna kadar denetlerim. Eğer o dükkan pis ise, o dükkanda doğru düzgün servis yoksa, aldığınız hizmetle ödediğiniz para arasında fark olduğunu düşünüyorsanız sonuna kadar gider denetleriz. Gereğini de yaparız”

ESNAF ZOR DURUMDA

Pandemi döneminde esnafın maliyetlerinin çok arttığına dikkati çeken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Şu anda zaten iş yok. Bir taraftan yapmasını istediğimiz dezenfeksiyon, hijyen, maske gibi birçok kriter var. Hem bunları yap hem masaların arasını aç hem de ucuza sat, bu günümüzde gerçekten zor. Ben esnafımıza Allah yardım etsin diyorum. Esnafımız şu an çok zor bir durumda. Ama zor durumda olmak yüksek fiyata satarak kendisini kurtaracağı anlamına da gelmez. O dengeyi çok iyi oluşturmak lazım.” dedi.

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Metin Feyzioğlu'na istifa çağrısıÖnceki Haber

Metin Feyzioğlu'na istifa çağrısı

ALL Star heyecanı başlıyorSonraki Haber

ALL Star heyecanı başlıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!