'Parayı rezalete değil, vatandaşa harcayın'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Parayı rezalete değil, vatandaşa harcayın'
DEVA Partisi lideri Ali Babacan, sosyal medya üzerinden kendisi için başlatılan karalama kampanyasına tepki gösterdi: Keşke iktidar, bu rezalete harcadığı kaynağı, fakir fukaranın derdine, esnafa, vatandaşa yardıma harcasaydı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Konya'nın yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda Hazine Bakanlığı yaptığı döneme ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Babacan, "Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için 'Fren Ali' demişlerdi" dedi. 

Açıklama sonrası iktidara yakın birçok sosyal medya üzerinden Babacan'ı karalama kampanyası başlattı.

Sözlere ilk cevap veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Babacan'ın tweetini alıntılayarak, şu ifadeleri kullandı: 

Busan'da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın? 

"PARAYI REZALETE DEĞİL VATANDAŞA HARCAYIN"

Babacan başlatılan kampanyaya yine sosyal medya üzerinden şu ifadelerle cevap verdi:

İktidarın trolleri beni TT yapmak için mesai harcıyorlar. Keşke iktidar, bu rezalete harcadığı kaynağı, fakir fukaranın derdine, esnafa, vatandaşa yardıma harcasaydı.

BABACAN NE DEMİŞTİ? 

11 yıllık bakanlığı sürecinde yaptığı tasarruflara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Babacan, şunları söylemişti; 

1 yıl Hazine Bakanlığı yaptım. Hazine'deki makam odamdaki mobilya neyse devrettiğim günkü mobilya aynı gün oldu. Defalarca mobilya değiştirmeyi bilmez miydim? 

Şu mobilyanın iskeleti durdu, kumaşı yıprandığı için sadece kumaşını değiştirttim ben biliyor musunuz? Bizim Hazine'de genelge yayınladık, A4 kağıtlarının önünü de arkasını da kullanacaksınız dedik. 

Sadece baskı yaparken kağıdın ön yüzüne baskı yapmayın, arka yüzünü de kullanın dedik. Bunun genelgesini yayınladık. Tasarruf ruhu böyle olur. Bir de şöyle kızarlardı, ‘Ali para harcatmıyor' derlerdi. Fren Ali diyorlardı. 

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çalışma izin belgelerinin geçerliliği uzatıldıÖnceki Haber

Çalışma izin belgelerinin geçerliliği uz...

Fransa’da iç savaş uyarısıSonraki Haber

Fransa’da iç savaş uyarısı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!