Ankara
DOLAR17.9634
EURO18.2802
ALTIN1024.8

Pragmatist Erdoğan asıl ne aldı?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pragmatist Erdoğan asıl ne aldı?
Soner Yalçın, Türkiye’nin NATO zirvesinde Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında imzalanan mutabakat metnini değerlendirdiği bugünkü yazısında, “NATO zirvesi Madrid'te Erdoğan'a asıl neyin sözünü-desteğini verdiler? Pragmatist Erdoğan asıl ne aldı?” diye sordu.

Sözcü yazarı Soner Yalçın, Türkiye’nin NATO zirvesinde Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında imzalanan mutabakat metnini değerlendirdiği bugünkü yazısında, “NATO zirvesi Madrid'te Erdoğan'a asıl neyin sözünü-desteğini verdiler? Pragmatist Erdoğan asıl ne aldı?” diye sordu.

Söz konusu mutabakat metninde “Finlandiya ve İsveç, PYD/YPG ve Türkiye'de FETÖ olarak tanımlanan örgüte destek sağlamayacaklardır” ifadesine dikkati çeken Yalçın, “Bu cümlede ‘terör’ kelimesi yok. Bunları terör örgütü olarak gördüğünü kabul etmiyor bu iki ülke” dedi.  Metindeki “Türkiye'de FETÖ olarak tanımlanan örgüt!” ifadesi için de, “Biz demiyoruz” demektir bu cümlenin anlamı. Hâlâ sempatiyle bakıyorlar. Çünkü ABD-NATO/Gladio örgütüdür aslında FETÖ!” diye yazan Yalçın, şöyle sordu:

“15 Temmuz darbesiyle kendini devirmek isteyen terör örgütüne karşı mutabakat metninde bu derece alçaltıcı bir cümle bulunmasını AKP/Erdoğan nasıl içine sindirebildi? Bu mutabakat dışında bizim bilmediğimiz gizli anlaşma metni olmalı. Bu derece kendilerini ve ülkemizi nasıl küçük düşürürler? Neyin sözünü aldılar? Perde arkasında aylardır neyin pazarlığını yapıyorlardı? Bunca caka satmanın asıl amacı neydi?”

Erdoğan’ı “prasmatist siyasetçi” olarak değerlendiren Yalçın, şunları kaydetti:

“Mutabakat metninde bulunmayan/yazılı olmayan hangi sözlerin verildiği üzerinde durmak gerekmiyor mu? İsveç ve Finlandiya terör örgütleriyle mücadele edip Türkiye ile işbirliği yapacakmış, güldürmeyin bizi. Neyin anlaşmasını yaptınız asıl mesele bu! Pragmatist Erdoğan asıl ne aldı? En kışkırtıcı olanı sorayım: Erdoğan'a 2023 seçimi adaylığına tam destek sözü mü verildi? Ya da başka ne? Neymiş, ‘dünya beşten büyükmüş’ filan hep laf ola beri gele… Ne aldınız ki onca lafı yutup verdiniz?”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2022 yılı ek bütçesi kabul edildiÖnceki Haber

2022 yılı ek bütçesi kabul edildi

Özel sektör çay alımlarında ÇAYKUR'u geçtiSonraki Haber

Özel sektör çay alımlarında ÇAYKUR'u geç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar