Ankara
DOLAR18.6446
EURO19.3176
ALTIN1050.2

Rahmani bakış açısıyla işlerimizi yürütüyoruz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rahmani bakış açısıyla işlerimizi yürütüyoruz
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Kültepe Ekonomi Zirvesi-2022’de konuştu. Nebati'nin "İyimseriz, iyimser olmaya devam edeceğiz. Rahmani bakış açısıyla işlerimizi yürütüyoruz. Karamsarlık şeytanidir" açıklaması dikkat çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kültepe Ekonomi Zirvesi-2022’de açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, önceliğinin enflasyonla mücadele olduğunu vurgulayarak Türkiye'nin dengeli şekilde büyüdüğünü söyledi. Bakan, sözlerine "Çok iyi işler yapıyoruz. Türkiye 21. yüzyılın en önemli aktörü. İnsanımızın refahı için somut çaba sarf etmeden ülkemizin başarılarının örtmeye çalışanları hepimiz görüyor ve biliyoruz. İyimseriz, iyimser olmaya devam edeceğiz. İşimize odaklanıyor, verileri değerlendiriyoruz, Rahmani bakış açısıyla işlerimizi yürütüyoruz. Karamsarlık şeytanidir, sürekli vesvese verir" diye devam etti.

Nebati, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye ekonomi modeli sayesinde ülkemiz üretim, ihracat , istihdam ve makina-teçhizat yatırımlarında Dünyadan pozitif yönde ayrıştı. Dengeli bir şekilde büyüyoruz.

'TÜRKİYE'MİZ DENGELİ BİR ŞEKİLDE BÜYÜYOR'

Ek bütçe teklifimiz plan bütçe komisyonunda kabul edildi. Uygulamaya aldığımız Türkiye Ekonomi modeli sayesinde ülkemiz dünyadan önemli ölçüde pozitif olarak ayrıştı. Türkiye'miz pandemi sınavını başarıyla atlatmakla kalmamış, büyüme başarısını sürdürmeye devam etmektedir. İlk çeyrekte yüzde 7.3 büyüme ile dengeli şekilde büyüyoruz. Uluslararası kuruluşlar 2022 yılı büyüme tahminlerini ülkemiz için yukarı yönlü revize yapıyor.

Uluslararası kuruluşlar küresel büyüme tahminlerini aşağı yönlü güncellerken ülkemiz tahminlerini yukarı yönlü güncelliyorlar.

2022 yılında 250 milyar dolar ihracat hedefine yıl sonundan önce ulaşacağımıza inanıyorum. Yıl sonu için belirlenen 35 milyar dolarlık turizm hedefi aşılacak.

'ÖNCELİĞİMİZ ENFLASYONLA MÜCADELE'

Enflasyonla mücadele ediyoruz, birinci sıradaki önceliğimiz enflasyon. Bu mücadeleden Allah'ın izniyle galip gelecek olan biz olacağız. Gıdadaki yüksek seyir tüm dünyayı etkiledi. Enflasyonla mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz.

'EK DÜZENLEMELER SÜREKLİ GÜNCELLENEREK DEVAM EDECEK'

BDDK bazı ek düzenlemelere gitti. Birinci ve ikinci el konut kredilerinde değişikliğe gidildi. Böylece 10 milyon üzeri değere sahip konutlar için konut kredisi alınamayacak. Dün BDDK bazı ek düzenlemelere gitti, bu ek düzenlemeler sürekli güncellenerek devam edecek.

'GES'E 6,6 MİLYAR TL TALEP GELDİ'

Yatırım, üretim ve ihracat eksenli ülkemiz için katma değer sağlayan kuruluşlara destek olmaya devam edeceğiz. KKM'yi son dönemde yeni finansal araçlarla destekliyoruz.

GES'lere yönelik talep tabana yayılarak 5 milyar TL'lik beklentimizin üzerine çıkmıştır, 6,6 milyar TL talep geldi. GES'e toplam 83 bin 816 yatırımcıdan talep geldi.

'KARAMSARLIK ŞEYTANİDİR'

Çok iyi işler yapıyoruz. Türkiye 21. yüzyılın en önemli aktörü. Bastığımız yerleri toprak diyerek geçmeyen insanlarız. Mandacı ve karanlık zihinler karşısında dimdik durmayı bilen milletin çocuklarıyız. Eski Türkiye, AK Parti ile geride bırakılmıştı. İnsanımızın refahı için somut çaba sarf etmeden ülkemizin başarılarının örtmeye çalışanları hepimiz görüyor ve biliyoruz. İyimseriz, iyimser olmaya devam edeceğiz. İşimize odaklanıyor, verileri değerlendiriyoruz, Rahmani bakış açısıyla işlerimizi yürütüyoruz. Karamsarlık şeytanidir, sürekli vesvese verir."

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Siz bizi bir de Millet İttifakı iktidarında görünÖnceki Haber

Siz bizi bir de Millet İttifakı iktidarı...

Cenaze törendeki kalabalık havadan görüntülendiSonraki Haber

Cenaze törendeki kalabalık havadan görün...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar