Ankara
DOLAR9.246
EURO10.8169
ALTIN530.81

Romatizmaya karşı sesimizi yükseltiyoruz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Romatizmaya karşı sesimizi yükseltiyoruz
Halk arasında iltihaplı romatizma olarak da bilinen romatoid artrit (RA) kronik, ilerleyici, inflamatuvar bir bozukluktur. Bu hastalık inflamasyon, ağrı, eklem ağrısı, tutukluk ve şişkinliğe neden olur ve zaman içinde kalıcı eklem hasarına yol açabilir. RA, uzun dönemde; kavanoz açmak veya kapı kolu çevirmek gibi günlük işleri ve aktiviteleri yapabilme olanağını azaltır.

Dünyada en sık görülen iltihaplı romatizmaların başında gelen RA, eklemlerde en fazla tahribata ve şekil bozukluğuna yol açan romatizmalardan biridir.

RA ile yaşayan hastalar hastalıkları ile mücadele ederken hayattan beklentilerini, umutlarını, yaşadıkları zorlukları ve korkularını doktorlarına ifade etmekte güçlük çekebiliyorlar. AbbVie Türkiye, “Romatizmaya karşı sesimizi yükseltiyoruz” sloganı ile www.romatizmaacikca.com platformunu kurarak, RA hastalarının doktorlarıyla açıkça konuşmalarını teşvik etmeyi amaçlıyor. 

RA hastaları romatizmaacikca.com sitesindeki “Sizden Dinleyelim” başlıklı bölümde, hastalığın gündelik yaşamlarına etkisini ölçmek amacıyla bir anket yapabilecek. Bunun yanı sıra, doktorlarıyla görüşmelerinde kendilerine yardımcı olmak adına hazırlanmış “Görüşme Rehberi’ne de erişebilecekler.

AbbVie Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Direktörü Figen Şamdancı; “RA, ihmal edildiğinde fiziksel engele neden olabilen, erken teşhis ve tedavi ile sonuç alınabilecek bir hastalık. Bu nedenle hastaların RA semptomlarının farkında olmaları ve hastalığın kontrolü konusunda sorumluluk almaları büyük önem taşıyor. Uzun yıllardır immünoloji alanındaki tecrübemize dayanarak, AbbVie Türkiye olarak RA hastalarına destek olmak amacıyla Dünya Romatoid Artrit Günü’nde, romatizmaacikca.com internet sitesini hayata geçirdik. Her hastanın yolculuğu ve deneyimi farklı olduğu için RA hastalarının doktorlarıyla açıkça konuşabilmelerine yardımcı olacak ipuçlarının ve bilgilerin olduğu bir platform hazırladık.” dedi.
 

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk basketboluna büyük destekÖnceki Haber

Türk basketboluna büyük destek

Ekonomiye değer katmaya devam edeceğizSonraki Haber

Ekonomiye değer katmaya devam edeceğiz

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar