'Salgın yönetimi doğru bir şekilde yapılıyor'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Salgın yönetimi doğru bir şekilde yapılıyor'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Kim ne derse desin salgın yönetimi doğru bir şekilde yapılıyor" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündem ile ilgili basın toplantısı düzenliyor.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

" Aşılama çalışmalarının hedeflenen düzeye ulaşmasıyla bayram ertesini karşılayacağımızı umut ediyorum. İnsanlığa musallat olan koronayı en az hasarla atlatmak için devlet ve millet kenetlenmesi tezahür etmelidir, Türkiye'de bu kenetlenme sağlanmıştır.

Aşı konusunda güven sorunu yaşayan vatandaşlarımızın kaygılanacağı hiçbir şey olmadığını ifade etmek isterim. Bir diğer mesele de aşıların tedarikidir. Bununla ilgili memnuniyet verici gelişmeleri Sağlık Bakanımız sürekli vurgulamaktadır. Salgın yönetimi doğru bir şekilde yapılmaktadır.

Kovid-19 hastalığından dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimizle birlikte, şehit düşen kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Mazisi neredeyse 145 yılı bulan anayasa tartışmaları toplum ve devlet hayatımıza ambargo koymuştur. Devlet ile millet arasındaki karşılıklı sorumlulukları esas alan anayasalar değiştirilemez metinler değildir. Anayasanın yazılması kaçınılmaz bir görevdir. Bir toplum sözleşmesi olan anayasanın, tarihin ve toplumun gerisine düşmeden devlet millet uyumunun kökleştirmesi yegane öğesidir.

Yeni anayasa yapmak demek milletin ihtiyaçlarını idrak etmek demektir. Muhtemel hangi öneri üzerinde konuşursak konuşulalım ilke ve felsefenin anayasanın birinci maddesinde kesin bir dille temellenmesidir.''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla MHP'den 100 maddelik anayasa önerisini duyurdu. Bahçeli, "MHP yeni anayasa konusunda sık sık dile getirdiği çalışmalarını bitirmiş ve metin yazımı sonuçlanmıştır. 100 maddelik yeni anayasa adıyla yeni anayasa önerimizin hazırlık aşaması tamamlanmıştır. İlk sözümüz yerine getirilmiştir. Ön çalışma şu anda elimizdedir" dedi.

Bahçeli'nin anayasanın başlangıç metni için "Normatif bir dille kaleme alınamayacaktır" demesi ise dikkat çekti.

Mevcut anayasanın başlangıç metininde, Atatürk ilke ve ilkelerine bağlılık, Türk varlığına vurgu ve Türk milletinin devleti ve ülkesiyle bölünmez bütünlüğü, cumhuriyet değerleri ile ilgili hassasiyetler ile milli egemenlik ve hukukun üstünlüğüne yönelik ifadeler yer alıyor.

Normatif dil ise, "Olması gerekeni, ideal olanı" ifade ediyor.

Anayasanın Başlangıç Metni şu şekilde;

  

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'İş yükü konusunda tek rakibimiz AİHM'Önceki Haber

'İş yükü konusunda tek rakibimiz AİHM'

Fenerbahçe, Erzurumspor 3-1Sonraki Haber

Fenerbahçe, Erzurumspor 3-1

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!