Sedat Peker'i övdüğü paylaşımları çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sedat Peker'i övdüğü paylaşımları çıktı
Dün gece saatlerinde Sedat Peker'in lideri olduğu organize suç örgütüne operasyonlar düzenlenmişti. 1 yıl önce Peker'e övgüler dizen Ersoy Dede, operasyon haberini TRT Ana Haber'de sundu.

Dün gece saatlerinde İstanbul merkezli 5 ilde Sedat Peker'in lideri olduğu belirtilen organize suç örgütüne operasyonlar düzenlenip gözaltı işlemleri yapıldı. 

Bu gelişmenin ardından TRT Ana Haber Sunucusu Ersoy Dede, akşam haberlerinde "Sedat Peker suç örgütüne operasyon" başlığıyla bir haber sundu.

ERSOY DEDE BİR YIL ÖNCE SEDAT PEKER'E ÖVGÜLER DİZMİŞ

Ersoy Dede'nin 13 Mart 2020 tarihinde sosyal medya platformu Twitter'dan "Hainlere karşı millet olarak verdiğimiz savaş sürecinde, unutulamayacak mücadele sahiplerinden biri de iş adamı Sedat Peker'dir. Bugün ona vurmaya çalışıp yıpratmak isteyen hainleri çok iyi anlıyorum da, dün yanında görünüp, bugün ona karşı yapılan kara propagandaya karşı sessiz kalanlar da, vefanın İstanbul'da bir semt adından ibaret olmadığını hatırlatmak lazım." şeklinde övgü dolu paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

ERSOY DEDE'YE SEDAT PEKER TEPKİLERİ

Sosyal medya kullanıcıları Ersoy Dede'nin paylaşımlarını unutmayıp Dede'ye tepki gösterdi.

Dede'ye tepki gösterenlerden biri de gazeteci Toygun Atilla oldu. Toygun Atilla, Dede'nin tweetlerini hatılatarak, “Sedat Peker’e sosyal medya hesabından övgüler dizen ‘ünlü ancorman’ bugün devlet televizyonunda Sedat Peker’e operasyon haberini hangi yüzle ve nasıl sunacak çok merak ediyorum.” diye yazdı.

KENDİNE SAYGIN VARSA AKLINI SATILIĞA ÇIKARTMAMIŞ OLURSUN

Ersoy Dede ise, “Toygun Kardeş söyleyecek sözün varsa patronuna söyle istersen. Biz de ondan gördük de ‘işadamı’ falan dedik.” paylaşımıyla karşılık verdi. 

Toygun Atilla ise Ersoy Dede’nin paylaşımına, “Ersoy Dede, kendine saygın varsa ve yaptığın iş gazetecilik olduğunda birilerinden görerek tavır ve davranışlarda bulunmazsın. Aklını kiraya vermemiş, ruhunu satılığa çıkartmamış olursun. Bunlar kulağına küpe olsun. Hiç aklından çıkartma, faydası olur, zararı olmaz.” diyerek cevap verdi. 

DEDE: BIRAK ŞİMDİ UCUZ KAHRAMANLIĞI

Tartışmayı sürdüren Ersoy Dede ise Toygun Atilla’nın Demirören grubundaki işini hatırlatarak, “Boşver beni. Delikanlı adam, çıkar Demirören ailesine de çeker restini. Sence sahiden bu adama ‘itibarlı’ muamelesi yapmak sorun olsaydı, kendi gazetende bunu sorun ederdin. Genel Yayın Yönetmenin evinde misafir ettiğinde tepki gösterirdin. Bırak şimdi ucuz kahramanlığı.” ifadelerini kullandı.

ATİLLA: NAÇİZANE TAVSİYEM GAZETECİLİĞİ GAZETECİLERE BIRAKIN

Toygun Atilla buna karşın, “Delikanlılık bizim yaptığımız işle ölçülüdür, herkesin boyunun ölçüsü de arşivlerde var. Naçizane tavsiyem gazeteciliği gazetecilere bırakın. TRT gibi köklü bir devlet kurumunda çalışan kıymetli meslektaşlarımızı da üslubunuzla, tavırlarınızla utandırmayın.” dedi.

DEDE: PATRONUN BU ADAMA EN HAYIRSEVER İŞ ADAMI ÖDÜLÜ VERDİ

Ersoy Dede de Atilla'ya, “Soru basit kardeşim. Patronun bu adama en hayırsever iş adamı ödülü verdi. Genel yayın yönetmenin evinde pasta börekle ağırladı. Eğer sorun bu adama ‘itibarlı’ muamelesi yapılmasıysa onlara ne tepki verdin? Soru net.” diye cevap verdi.

ATİLLA: FETÖ'YE AŞIKKEN KİMLERİ REFERANS ALIYORDUNUZ

Toygun Atilla son olarak, “FETÖ’ye aşıkken kimleri referans alıyordunuz Ersoy Dede. Onları da söyleyin tüm kamuoyu ile birlikte aydınlanalım.” diye yazdı.

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İtfaiye aracı diye makam aracı aldıÖnceki Haber

İtfaiye aracı diye makam aracı aldı

'Kapımızı kırarak girmek istediler'Sonraki Haber

'Kapımızı kırarak girmek istediler'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!