Ankara
DOLAR9.2542
EURO10.8028
ALTIN530.97

Sedat Peker'in iddialarından 100 tane susurluk çıkar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sedat Peker'in iddialarından 100 tane susurluk çıkar
Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş katıldığı radyo programında "Sedat Peker’in yayınlarından 100 tane Susurluk çıkar" ifadelerini kullandı.

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş RS FM’de Ali Çağatay’la Seyir Hali programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker yaptığı paylaşımlarla gündemi değiştirmeye devam ediyor. Türkiye haftalardır Sedat Peker’in YouTube ve Twitter paylaşımlarında başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere birçok gazeteci ve işadamı hakkında söyledikleriyle çalkalanıyor.

Sedat Peker’in iddialarını RS FM’de analiz eden Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş  Sedat Peker’in açıkladığı bilgilerin sadece iddia olmadığını bu konuda bir çok itiraf da geldiğini belirterek Sedat Peker’in o yayınlarından 100 tane Susurluk çıkar” ifadelerini kullandı.

Kurdaş radyo programında Türkiye’nin haftalardır konuştuğu Sedat Peker paylaşımlarıyla ilgili şunları söyledi:

“KİŞİLERİN DEĞİL DEVLET ZAFİYETİ”

“Türkiye’de uyuşturucu ticareti ve mafya konuları daha çok otorite boşluğunun oluştuğu yerlerde oluşur ve askeri yönetim dönemlerinde çok daha fazladır. Türkiye’de de coğrafya denetim bakımından, uyuşturucu ticaretinden faydalananlar ve yönlendirenler bakımından bir partner yoksa zaten oranın bir akım yatağı olması mümkün değil. Birileri tarafından korunmuyorsa, yönlendirilmiyorsa, bu ticaret üzerinden para kazanmıyorsa orası geçiş güzergahı haline getirilemez. Türkiye’de bu konuda bir zafiyet oluştu demektir. Kişileri suçlamak istemem. Bu kişilerin zafiyeti değil, devlet zafiyetidir.”

“BU İDDİALAR BASİT İDDİALAR DEĞİL”

“96 yıllarında bir Susurluk Komisyonu vardı. Parlamento açısından da önemliydi çünkü o zamanlar soruşturma komisyonları açılmıştı. Baktığınız zaman Susurluk kazasında ne vardı? Aslında bir Mercedes’e bir kamyon çarpmıştı. Bu Mercedes’in içerisinden medya, siyaset, mafya ve iddialar çıkmıştı. Bu iddialar basit iddialar değildi. Meclis ve hukuk hemen harekete geçmiş, denetim mekanizmaları kendini göstermişti. O zaman da bugün konuşulan Mehmet Ağar gibi isimler tartışılan isimlerdi ama orada devlet kendini göstermişti.”

“PEKER’İN İDDİALARINDAN 100 TANE SUSURLUK ÇIKAR”

“O zaman Susurluk’taki aracın içinden iddialar ortaya çıkmıştı ama devlet meseleyi ciddiye almıştı. Bugün inanın Sedat Peker’in açıkladığı konular zaten iddia değil, itiraflar var. Belgeler ve ses kayıtları var. Kamuoyuna mal olmuş üstelik devlet televizyonu ya da haber bülteni üzerinden değil, insanlar beklemiş. Canı isteyince açıp dinliyor. Sedat Peker’in o yayınlarından 100 tane Susurluk çıkar. Televizyonlarda cevap veremeyen İçişleri Bakanları var, görevine devam ediyor”
 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bingöl'de 5.3 şiddetinde depremÖnceki Haber

Bingöl'de 5.3 şiddetinde deprem

Koronavirüs'ten 2 kat daha bulaşıcıSonraki Haber

Koronavirüs'ten 2 kat daha bulaşıcı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar