‘Senin FETÖ’cün kötü benim FETÖ’cüm iyi noktasına gelmiş'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘Senin FETÖ’cün kötü benim FETÖ’cüm iyi noktasına gelmiş'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Yeniden yargılansın' dediği FETÖ'den tutuklu olan Zaman Gazetesi Yazarı Mümtaz'er Türköne'nin tahliye edilmesine ilişkin konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 'Anlaşılan, ‘Senin FETÖ’cün kötü benim FETÖ’cüm iyi noktasına gelmiş Bahçeli" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Yeniden yargılansın' dediği, FETÖ'den tutuklu olan Zaman Gazetesi Yazarı Mümtaz'er Türköne'nin tahliye edilmesine ilişkin konuştu.

Bahçeli'nin açıklamasından 3 ay sonra Türköne'nin tahliye edilmesinin bu yargı kararını tartışmaya açtığını ifade eden Özel, "FETÖ konusunda neler neler söylüyorsunuz. Anlaşılan, ‘Senin FETÖ’cün kötü benim FETÖ’cüm iyi noktasına gelmiş Bahçeli" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Özel, Türkiye'de kimin cezaevine gireceğine ya da tahliye olacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karar verdiğini ifade ederek "O bu kadar fütursuz ve bu kadar yargı üzerinde etkin olunca kendisine bakansız, sebepsiz destek veren koalisyon ortağı da ‘Hani bana hani bana’ diyor" dedi.

CHP'li Özel şunları söyledi:

"Bu tahliyeyi ve bu yargı kararını tartışmalı kılan mesele MHP lideri Bahçeli’nin bundan 3 ay önce 23 Haziran tarihinde Türköne’nin cezaevinde bulunmasına ilişkin bir açıklama yapması ve Türköne’nin abisinin MHP’nin siyasetine aidiyetine ve anlamı üzerinden kurduğu bir illiyet bağı ile tahliye edilmesi çağrısında bulunmasıydı. Hep söylüyoruz Türkiye’de kimin cezaevine gireceğine tırnak içinde söylemek gerekirse dünya liderimiz karar veriyoruz. Mahkemelerin verdiği tahliye kararlarına ‘Onu tahliye etmeye kalktılar’ diye kafa tutuyor. O bu kadar fütursuz ve bu kadar yargı üzerinde etkin olunca kendisine bakansız, sebepsiz destek veren koalisyon ortağı da ‘Hani bana hani bana’ diyor. ‘Şehidimizin kardeşi içerdedir onun dışarı çıkması lazım’ diyor. Neden, FETÖ’den içeride. FETÖ konusunda neler neler söylüyorsunuz. Anlaşılan, ‘Senin FETÖ’cün kötü benim FETÖ’cüm iyi noktasına gelmiş Bahçeli."

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Oy verilmeyecekler' listesi Koray Aydın'ın hatasıÖnceki Haber

'Oy verilmeyecekler' listesi Koray Aydın...

İfade verdi, dernek adı söylemediSonraki Haber

İfade verdi, dernek adı söylemedi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!