Ankara
DOLAR18.4191
EURO17.8508
ALTIN973.15

Silifke Belediyesi çocuk parkını satışa çıkardı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Silifke Belediyesi çocuk parkını satışa çıkardı
Mersin’de MHP’li Silifke Belediyesi, Akdeniz kıyısındaki Taşucu mahallesinde bulunan ve bir zamanlar park olan araziyi satışa çıkardı.

Yetişkin ağaçların bulunduğu araziyi 40 milyon lira muhammen bedel üzerinden satışa çıkaran MHP'li Silifke Belediyesi, ihaleyi 24 Ağustos 2022 tarihinde düzenleyecek.

Silifke Belediyesi’nin Resmi Gazete’de yayınlanan ilanına göre, Taşucu mahallesinde bulunan ve bin 49 metrekare büyüklüğünde bulunan 8925 nolu parsel, 40 milyon 79 bin 822 TL muhammen bedel üzerinden satılacak. Satış ihalesi 24 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak. İlanda arsanın imar durumu “Özel Proje Alanı” olarak gösterildi ve inşaat hakkı “Emsal=2,00” olarak belirtildi. Buna göre; yapılacak olan toplam inşaat alanı, arsa büyüklüğünün iki katı kadar olabilecek.

Belediyenin 2019’da hazırladığı imar planlarında, satışa konu edilen 8925 nolu parsel ile bitişiğindeki 8926 nolu parsel, 8828 no ile tek parsel halinde gösterilmiş ve üzerine de “Özel Proje Alanı” yazılmıştı. Satılacak olan arazinin plan altlığında “Park” lejantı (harita anahtarı) yer alıyor.

Ayrıca park olarak düzenlenmiş olan ve son yıllarda bakımsız kalan araziyi satışa çıkaran Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, geçen yıl belediye meclisi tarafından asaleten başkan seçilmişti.

2019'da yapılan yerel seçimlerde MHP’den belediye başkanı seçilen Mücahit Aktan, seçildikten yaklaşık iki ay sonra kız kardeşini öldürdüğü iddiasıyla tutuklanmış ve cezaevine konmuştu. Belediye başkanlığını, geçen yıla kadarAktan ise ocak ayı başında, cezasını elektronik kelepçeli olarak evinde çekmek üzere tahliye edilmişti.

MHP’li Silifke Belediyesi, 2019 yılında da başka bir arsayı satışa çıkardığı için CHP ilçe yönetimi tarafından bir basın açıklamasıyla protesto edilmişti.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erdoğan gelmeden indirilen görseller tekrar asıldıÖnceki Haber

Erdoğan gelmeden indirilen görseller tek...

Giresun'da lunapark kazasın da tutuklamaSonraki Haber

Giresun'da lunapark kazasın da tutuklama

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar