İstanbul
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39

Site yönetimi yüzünden eğitimci sanık oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Site yönetimi yüzünden eğitimci sanık oldu
Eğitimci Levent Çiftci geçen sene İstanbul Silivri İlçesi Semizkumlar mahallesi Marmara Uyumkent Sitesinden villa aldı. Çok sayıda kişinin balkonunu pimapen ile kapattığını görünce, yönetime bende kapatabilirmiyim dedi. Sözde yönetim belediye izin veriyor olur dedi. Sonra hem para cezası yedi. Hem sanık oldu.

Belediye İmar Müdürlüğü yerine, sözde site başkanı ve müdürüne, villamın balkonumu açılır, kapanır pimapen ile kapatıp, tavanını yenileyebilirmiyim dedi. Çünkü çok sayıda sakin balkonunu kapatmıştı.

Ama sitede bu işleri yapan bir firma yüksek fiat verdi. Levent Ç, başka yerden yarı fiatına yaptırdı. Sitede onarım işini yaptırmadım diye şikayet edildim diyen eğitimci Çiftci, komşusu tarafından şikayet edildi.

MHP li Silivri başkanı Volkan Yılmaz, Encümen üyeleri Sultan Aşkın, Ömer Tekin, Yasin Gören, Yavuz Çaylak, Şükrüye Karakuş, Ahmet Özyılmaz 28.7.2020 de İmar Kanunu 42. Maddesine göre 4.338,09 TL.para cezası verdi.

CEZA İPTALİ İÇİN İDARİ MAHKEMEDE DAVA AÇTI.

Star TV E. Haber Müdürü Dursun Boran 'ın haberine göre, Eşi İngilizce, kendi Fizik öğretmeni olan Levent hoca, haksız cezaya itiraz etti. Onlarca emsal gösterdi. Bunlara neden ceza yazmadınız, yıkım emri vermediniz dedi. Av. Hesna Şatır, cezanın iptali için İstanbul 4. İdare Mahkemesinde dava açtı. Müvekkilinin mağdur edildiğini, belediyenin cezasının iptalini istedi. Onlarca renkli resim ve sitenin aldığı balkonlar kapatılabilir kararını sundu.

Dosya bilirkişiye gitti. Şimdi verilecek karar merak ediiyor. Semizkumlar Mahallesi 148 ada 1 parsel Ebubekir cd. No 9  NS villaya yapılan, pimapenler, corona salgınında, kış aylarında villada rahat oturmak için yapılmış.

HERKES CEZA YİYECEK.

Belediye başkan yardımcısı Harun Akkan, şikayet edilen herkese aynı ceza yazılır diyor. Şimdi Levent hocada Çevre Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir ve Silivri Belediyesine balkonunu, benzer şekilde kapatanları şikayet edecek.

UYUM KENTTE UYUMSUZ İŞLER

Basit pimapen kapılar için komşusunu şikayet eden, kişi yüzünden şimdi çok sayıda villa 5 bin TL civarında ceza yiyecek. Balkonlarına yaptıkları pimapen kapı ve camları yıkacaklar. Her balkona harcanan para 75 bin TL ciavrında. Bu malzemler çöp olacak.Levent hoca sitenin sözünü dinlediği için Silivri 3. Suh Ceza da imar kanununa mualefetten sanık olarak yargılanıyor. Pimapenleri sökerse, ceza alsa dahi, dava düşecek.

BARİYERLERDE KALKACAK.

Çiftci, 20.9.2020 da yönetime verdiği dilekçede, kamu yolları üzerine kaçak konan bariyerlerin kaldırması için bakanığa şikayet edeceğini söyledi. 

Resimde . Marmara Uyum Kent Sitesi girişi ve kaçak bariyerler görülüyor. ( Foto. Dursun BORAN )

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dursun Boran hırsız çetesini 13 yıla mahkum ettirdi.Önceki Haber

Dursun Boran hırsız çetesini 13 yıla mah...

Rekor kıran dolarda son durum ne?Sonraki Haber

Rekor kıran dolarda son durum ne?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar