ŠKODA’dan tarihi satış başarısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŠKODA’dan tarihi satış başarısı
Geniş ürün yelpazesiyle her beğeniye uygun yeni model seçenekleri sunan ŠKODA, başarı grafiğini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Bu ivmeyle birlikte istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdüren Yüce Auto-ŠKODA, Mart ayında marka tarihinin en yüksek satış adetlerini gerçekleştirdi.

Toplam pazar Mart ayında büyüyerek 96.428 bin adetle kapanırken ŠKODA, 5.204 adetlik satışa birlikte yüzde 6.81 pazar payı elde etti ve en çok satan ilk 5 marka arasında yer aldı.

Yüce Auto-ŠKODA mart ayında, aylık rekorun yanı sıra 2021 yılı ilk çeyreğinde şimdiye kadarki en yüksek ilk çeyrek başarısına imza attı. 2021 yılının ilk üç ayında gerçekleşen 156.464 binlik satış, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 57 artış gösterdi. 2020 yılının aynı döneminde önemli pazar payı elde etmişti. ŠKODA’nın Mart ayında satış performansı ise geçen yıla göre arttı.

İlk çeyrek verilerine göre ŠKODA’nın Türkiye binek otomobil pazarında payı yüzde 6.3 olarak gerçekleşti.

“2021 ŠKODA’nın rekorlarla büyüdüğü bir yıl olacak”

Yüce Auto-ŠKODA Genel Müdürü Zafer Başar, ilk 3 ayda yıla 7 modelle girmenin verdiği enerji ile tarihi bir satış başarısı gösterdiklerini belirterek “2021 yılı için toplam pazar öngörümüz 550 bin adetler civarında olacağı yönünde. Bu yıl toplam pazar bir önceki yıla göre hacim olarak düşebilir. Ancak biz ŠKODA markası olarak 2021’de büyümeye devam edeceğiz. Bu yıl hedefimiz olan 40 bin adetlik satış ve yüzde 7 pazar payına ulaşarak en çok satan ilk 5 marka içinde olacağımızı çeşitli platformlarda dile getirmiştim. İlk çeyrek satışları hedef ve programlarımızın doğruluğunu yansıtmaktadır. 2021’in ilk üç ayında tüketicilerin markamıza gösterdiği ilgiden dolayı çok memnunuz. Onların bu taleplerini çeşitli kampanyalarla desteklemek adına elimizden geleni yaptık ve bunun karşılığını aldığımızı net bir şekilde görüyoruz. Bu başarıyı genç ürün gamımız, artan marka imajımız ve geniş model çeşitliliğimizle artırmaya devam edeceğiz. Her geçen ay ŠKODA’nın daha iddialı olduğu bir ay olacak” dedi.

ŠKODA, Mart ayındaki başarısında Superb modeli 1.600 adet satış ile büyük rol oynadı. Markanın ilk üç aylık performansında ise en çok satan modeller sırasıyla OCTAVIA, KAMIQ oldu.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Lexus 20 elektrik model tanıtacakÖnceki Haber

Lexus 20 elektrik model tanıtacak

Rabia Naz öldüğünde Eynesil kaymakamıymış!Sonraki Haber

Rabia Naz öldüğünde Eynesil kaymakamıymı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!