Ankara
DOLAR9.2483
EURO10.7997
ALTIN530.28

Süleyman Soylu istifa etmeli, yargılanmalı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Süleyman Soylu istifa etmeli, yargılanmalı
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sert şekilde hedef aldığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında bir dizi tweet atan Selçuk Özdağ, Soylu'yu istifaya davet etti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sert şekilde hedef aldığı  Süleyman Soylu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, İçişleri Bakanı’nı istifaya davet etti. “Süleyman Soylu istifa etmeli, yargılanmalı, suçluysa da cezasını çekmeli” diyen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da çağrıda bulundu. 

İşte Selçuk Özdağ’ın Süleyman Soylu hakkındaki o mesajları: 

1-Sedat Peker’i kaale almayalım diyordu İçişleri Bakanı S.Soylu. Ama iddia ve ifşaatlarıyla bazı hususlar ortaya çıkmadı mı? A-Mehmet Ağar Yalıkavak Marinanın Yönetim Kurulu Başkanıdır açıklamasıyla kamuoyu bu görevi öğrenmedi mi? Sonrası malum. Bu göreve gelmek meşru, hukuki ise

2-niçin Mehmet Ağar bu görevinden istifa etti? Şayet bu görevi ifa etmek doğru değil idiyse niçin bu göreve getirildi, niçin kabul etti? Bu konuyu gündeme getiren S.Peker’in iddia ve ifşaatlarıyla bu gelişmeler olmadı mı?Hani vatandaşlar  olarak kaale almayalımdı?

3-Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın Yalıkavak Marina yönetim Kurulu üyesi olduğunu kamuoyu S.Peker’in iddia ve ifşaatlarıyla öğrenmedi mi? Sonrası mı? Malum; Tolga Ağar istifa etti. Bu görevi kabul etmek doğru ise niçin istifa etti, yanlış ise görevi niçin kabul etti?

4- Sezgin Baran Korkmaz adını kaç kişi biliyordu? S.Peker’in iddia ve ifşaatlarıyla tüm kamuoyu öğrenmedi mi?SBK ve Veysi Ateş arasında geçtiği söylenen(iddia)10 milyon dolar konulu konuşmayı kim biliyordu? Bunlar doğru ise Savcılar nerede?

5-S.B.Korkmaz’ın bir tarihte içişleri bakanlığına geldiğini, 1 gün sonra yurt dışına çıktığı iddia ve ifşaatını S.Peker açıklamasaydı kamuoyu bilecek miydi? Doğru veya yanlışlığı için savcılar niçin görevde değil? İçişleri bakanlığı kamera kayıtlarını niçin yayımlamıyor?

6-O malum otelin serencamını, o otelde kimlerin kaldığını S.Peker’in iddiaları veya ifşaatları olmasaydı kamuoyu nasıl bilecekti? Hani S.Peker’i kaale almayacaktı kamuoyu Sn. S.Soylu…

7-SBK Avusturyada gözaltına alındı, S.Peker Kamuoyunun gündemine getirmeden önce niçin gözaltına alınmadıda şimdi gözaltına alındı? S.Peker’in iddia veya ifşaatları ile bazı kirli ilişkiler ortaya saçıldı. Şimdi gelelim sadete S.Soylu bakanlık görevinde kalmamalısınız!

8-Derhal hem de hiç vakit geçirmeden istifa etmelisiniz ve yargılanma talebinde bulunmalı aklanmalı öyle gelmeli veya suçlu iseniz cezanızı çekmelisiniz.

9-Sn.Cumhurbaşkanı hem S.Soylu’yu görevden almalı ve aklan gel demeli hem de Ruhsar Pekcanın yargılanma yolunu açması için TBMM de ki grubuna görev vermelidir. Çok şey mi istiyoruz? Siyaset kurumunu, devletimizin itibarını korumak için Savcılar göreve…

10-Mafyada her ay 10 bin dolar alan siyasetçi konusunuda S.Peker sayesinde dolaylıda olsa kamuoyu öğrenmedi mi? Hani S.Peker dikkate alınacak bir kişi değildi? Ya bugün gereği yapılır ya da yarın yapılacağından tüm kamuoyu emin olsun. Gereğini hukukla yapacağız.
 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
A Milli Takım, turnuvaya veda ettiÖnceki Haber

A Milli Takım, turnuvaya veda etti

Yeni dünya şampiyonları çıkaracağızSonraki Haber

Yeni dünya şampiyonları çıkaracağız

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar