Ankara
DOLAR17.9595
EURO18.2878
ALTIN1026.8

'Tehditle ihale alma devri kapandı'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Tehditle ihale alma devri kapandı'
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bir iş adamının medyayı kullanarak tehdit ve şantajla ihale almaya çalıştığını açıklayarak, "Tehditle ihale alma devri kapandı" dedi.

Ocak ayı belediye meclis toplantısında gündem dışı konuları değerlendiren Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Belediyede yeni yeni ihaleler oluyor ve bunlar canlı yayınlanıyor. Tabi hepimiz biliyoruz ki; eline kamerayı alan özellikle iş dünyasından şirketin yüzde 100 sahibi arkadaşlarımız var. Arkada başka biri duruyor gibi gözüküyor ama yeni ihaleler geldiği için tehditler şantajlar başladı ama biz bunları aştık. Onu da herkes biliyor. Biz korkmuyoruz çünkü doğruyuz, şeffafız, açığız. O iş dünyasındaki eline kamera alıp eski yönetimi tehdit edip şantaj yaptığı zaman da karşı çıktık” ifadelerini kullandı.

Ekicioğlu şöyle devam etti:

“İyi dinleyin arkadaşlar şirketin yüzde 100’ü o iş adamının ama eline kamerayı alıp da belediyeyi tehdit eden başkası gözüküyor. O devirler artık kapandı.Herkes işine bakacak.Tehdit ile şantajla belediyeden ihale alma devri artık kapanıyor ama o tehditler de devam ediyor.Devam etsinler , o tehditler de devam etsin.Kendilerine de artık buradan söylüyoruz ; artık adrese teslim ihale işleri bitti.Kim İhaleye girer ve kırarsa devletin ve kamunun yararı olacağı için o ihaleyi o arkadaş alacak.Elinde kamera ile sokakta gezerek tehdit ve şantaj devrini biz artık kapattık.Çünkü biz tehdit ve şantaja karşı geldiğimiz için buradayız.Bunu da herkes böyle bilsin.”

"TEHDİT EDİLDİĞİMİZ İÇİN BURADAYIZ"

Kırşehir Habertürk’ün haberine göre bahse konu iş adamının ortaklığı bahane ederek başkası üzerinden tehdit ve şantaj uyguladığını ancak şirketin asıl sahibi olduğunu belirten Ekicioğlu, “Kendisini ve çocuklarını kurtarmak için hangi borsada kaç dolarlar verdiğini de biliyoruz. Parası olan kurtuldu parası olmayan yatıyor. Hangi borsa olduğunu biliyorsunuz bunu ben demiyorum Şamil Tayyar söylüyor. Bunu da bilin. Daha önce de tehdit ettiler şimdi de yapıyorlar ama biz boyun bükmüyoruz. Herkes kendini biliyor. İhale adrese teslim yapılmış. ‘Belediye mücavir alanları içerisinde olacakmış işletme’ bana ne malzemeyi ucuza getir de ister Adana’dan getir ister Konya’dan getir.Böyle bir şartname olur mu? O devirler kapandı diyorum o basın mensubu herkesi tehdit ettiği gibi bizi de tehdit ettiği için biz buradayız.Tehdit edildiğimiz için buradayız. Tehdite karşı göğsümüzü açarak karşı durduğumuz için kamuoyu bize destek verdi. Ben sizleri de korurum korkmayın arkadaşlar cesaretli olun” ifadelerini kullandı.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Poşet satışından 221.681.000 lira gelirÖnceki Haber

Poşet satışından 221.681.000 lira gelir

'1 yıl içinde 55 personel uçak içinde bayıldı'Sonraki Haber

'1 yıl içinde 55 personel uçak içinde ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar