'TFF bilgi sızdırıyor'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'TFF bilgi sızdırıyor'
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF’nin bilgi sızdırdığını belirterek, “Fenerbahçe’nin rakamları veriliyor, limitin bu kadar üzerinde deniyor. Bu kişiler bizi arıyor, bizden haber yapmamızı istiyorlar deniyor” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe’ye yönelik algı operasyonları yapıldığını belirterek Türkiye Futbol Federasyonu’na sert sözlerle yüklendi. Federasyonun bilgi sızdırdığını savunan Koç, “Fenerbahçe’nin rakamları veriliyor, limitin bu kadar üzerinde deniyor. Bu kişiler bizi arıyor, bizden haber yapmamızı istiyorlar deniyor. Bir mekanizma, Fenerbahçe’nin transferde hareket edemez duruma gelmesini istiyor” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalardan satır başları şöye:

“İyi bir kamp dönemi geçirdik. Futbol dışında olup bitenlerden izole takımın futbola odaklanması açısından iyi bir kamp geçirdik. Sezonun ikinci yarısı için umutluyuz. Algı operasyonları yapılıyor. Bazı rakiplerimizin bizi hedef alan açıklamaları var.

Bir kez daha görüyoruz ki Tahkim’in aldığı kararlar ve bunun bazı medyalarda ele alınış şekli gerçeği yansıtmamaktadır. UEFA’nın FFP uygulaması işleseydi TFF’nin bu uygulamasına gidilmeyecekti. Türkiye belki de FFP’nin yarar sağlamadığı yegane ülkelerden biri olsa gerek.

Adil rekabet istediğini söyleyenlerin aslında nasıl adil bir rekabet içinde olmadığını dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Öyle bir noktaya geldik ki bizim de sabır taşımız çatladı. Açıklamalarımı inşallah bazı kanallar sonuna kadar verirler.

Biz Tahkim’e ‘Faizlerin hesaplamalara olan etkisi gözden geçirilmeli’ dedik. TFF de bizimle aynı görüşte ama ne hikmetse böyle bir düzenleme yapıldı. Devletimiz de faizlerin indirilmesi gerektiğini istemiyor mu? Biz faizler konusunda bir itirazda bulunduk, Beşiktaş da bize benzer bir itirazda bulundu. Takım harcama yöntemlerinin de hesaplanmasına itiraz ettik. Hesapladıkları faiz giderleri, sadece futbol operasyonlarını kapsıyor. Anaparada dernek ve futbol operasyonuna bakılıyor. Bu arada 18 kulüp içinde faiz meselesinden en az etkilenecek kulüp de biziz çünkü bizim borcumuzun %80’i döviz kuru üzerinden.

Birkaç sene sonra çökecek sistemi, sanki çökmeyecek gibi, çökeceğini de kabul ederek niye ilerliyoruz? ‘Şimdi böyle gitsin, sonra bakarız’ diyorlar. Yeniden yapılandırma için, bu odada çeşit çeşit insan var ama bir tişörtü herkesin giymesi bekleniyor. Bütün rakiplerimizin içinde en çok borç sıkıntısı olan biziz. Ödeme yükümlülüğü yüksek olan da biziz. Bir bedenin herkese uyması mümkün değil. Yeniden yapılandırmayı imzaladığımız an, ilk günden temerrüte düşüyoruz. Bu bizim hiçbir ihtiyacımızı karşılamıyor. 5 yıl da karşılamıyor. Ne yapacağız? 5 yıl sonra takla atacağız, bir 5 yıl daha borçlanacağız.

Bu 5 yıllık süre, en çok Trabzonspor’a yarıyor. Başkanları ne kadar kötü durumda olduklarını ifade ediyordu, ne olduysa, 2019’un Mayıs ayında rahatladıklarından bahsediyor. O arada ne oldu? Trabzonspor’a göre kurgulanmış bir model. Yolda giderken kural değişmez diyorlar ya… Tekrar gözden geçirmek zorunda olunan bir model. Gözlerimizin içine baka baka olmayacak duaya amin diyoruz. İmzalayın, yolda giderken düzelir, burası Türkiye diye de düşünebilirsiniz. O da bir bakış açısı.

Fenerbahçe’nin harcama limitinin 30’dan 40’a çıkması için de, 40’dan 30’a inmesi için de federasyondan talebi olmamıştır. 30’dan 40’a çıktığını ifade ettiklerinde de, bu sistemin çalışmayacağını belirttik. Fikret Orman Kulüpler Birliği Başkanı iken bu taslaklar konuşulduğunda, başkanlar limit 50 olsun diyordu. Bugün 40’dan 30’a insin diyen de aynı kulüp başkanları. O arada telefonlar mı geldi, nasıl bir algı yaratıldı, ona bakmak lazım.

TFF bilgi sızdırıyor. Fenerbahçe’nin rakamları veriliyor, limitin bu kadar üzerinde deniyor. Bu kişiler bizi arıyor, bizden haber yapmamızı istiyorlar deniyor. Bir mekanizma, Fenerbahçe’nin transferde hareket edemez duruma gelmesini istiyor. Artık 3 Temmuz ruhunu tekrar diriltmenin zamanı geldi. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün haklarının yendiği, saldırı altında olduğu aleni olduğu bu dönemde iş başa düşüyor.”

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dondurulmuş yumurtalık dokusundan bebek sahibi olunuyorÖnceki Haber

Dondurulmuş yumurtalık dokusundan bebek...

Diyarbakır Millet Bahçesi ‘kaçak yapı’ çıktıSonraki Haber

Diyarbakır Millet Bahçesi ‘kaçak yapı’ ç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!