Ankara
DOLAR18.6329
EURO19.4685
ALTIN1054.7

Tutarlı hiçbir hareketleri yok

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tutarlı hiçbir hareketleri yok
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Sisi'nin temasına ilişkin "Bununla da kalınmamalı Beşar Esad ile de görüşme masası açılmalı" sözlerine tepki gösterdi. "Kavgacı politikaların uğrattığı zararın cevabını vermeden neye göre barış sıralaması yapıyorsunuz?" diyerek sosyal medyada video paylaşan Babacan, "Hiçbir tutarlı hareketleri yok." yorumunu yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yıllar sonra Katar'da bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin gündem olan temasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Söz konusu temasın devam ettirilmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Bununla da kalınmamalı Beşar Esad ile de görüşme masası açılmalıdır" demişti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak Bahçeli'nin sözlerine tepki gösterdi. "Kavgacı politikaların uğrattığı zararın cevabını vermeden neye göre barış sıralaması yapıyorsunuz?" paylaşımında bulunduğu videoda Babacan, "Tutarlı hiçbir hareketleri yok." ifadelerini kullandı.

Babacan'ın "Krizlerin ortağı, "Dostum Sisi yetmez, Kardeşim Esad da olsun" önerisinde bulunmuş. Aylar önce söylediğim gibi tutarlı hiçbir hareketleri yok. Kavgacı politikaların uğrattığı zararın cevabını vermeden neye göre barış sıralaması yapıyorsunuz?" diyerek paylaştığı videodaki açıklamaları şu şekilde:

"Kafalarına göre bir öyle bir böyle konuşuyorlar. Bir gün NATO'ya bakıyorlar bir gün dönüyorlar "Şanghay Beşlisi" diyorlar. Bir gün Birleşik Arap Emirlikleri'ni 15 Temmuz'un, hain darbe teşebbüsünün finansörü olmak ile suçluyorlar. Ertesi gün gidip Birleşik Arap Emirlikleri ile sarmaş dolaş oluyorlar. Suudi Arabistan'a "Sana cinayet dosyasını teslim edeyim de delilleri mi yok edeceksin?" diyor. Ertesi gün mahkemeye "Dava dosyasının tamamını alın, siz bakın bundan sonra" diyor. Hiçbir tutarlılık yok. Mısır'a diyor ki, "Ben onların masasına oturmam" diyor, şimdi de masasına tekrar oturabilmek için kırk türlü işler yapmaya çalışıyor. İsrail'e 13 yıl boyunca "terör devleti" dedi. Sonra döndü dedi ki "Filistin davasını savunmanın yolu İsrail'le iyi ilişkilerden geçer." dedi. Cumhurbaşkanı'nı devlet töreniyle, burada karşıladı. Demek ki 13 yıldır Filistin davasına en büyük zararı sen verdin. Türkiye'nin dış politikası tek bir kişinin keyfine endekslendi. Canı nasıl istiyorsa öyle. "Biraz" diyor, "bugün" diyor, "Yunanistan'a kafa tutayım." diyor. "Dostum Yunanistan" diye sarılır, şaşırmayın. Beşar Esad'a demediğini bırakmaz yarın döner "Kardeşim Esad" der, hepsini yapar. Hiçbir tutarlılık yok. Ama biz bütün bu tutarsızlıkları, bütün bu zikzaklarını yüzlerine vuracağız."
 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Matrah haberi sektörü tamamen durdurduÖnceki Haber

Matrah haberi sektörü tamamen durdurdu

Yoksulluğun azaltılması hedeflenmeliSonraki Haber

Yoksulluğun azaltılması hedeflenmeli

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar