Vakıfbank’ın başına bankacı geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vakıfbank’ın başına bankacı geldi
Eski emniyetçi İçişleri Bakanı 77 yaşında ki Abdulkadir Aksu, Mayıs 2019 dan beri Vakıfbank yönetim kurulu başkanı idi. Şimdi şube müdürlüğü, personel daire başkanlığı, Teftiş kurulu başkanlığı, genel müdür yardımcılığı yapan 30 yıllık Vakıfbankcı 55 yaşında Mustafa Saydam yönetim kurulu başkanı oldu.

Devlet bankalarından Vakıfbank da yönetim değişti. Yerinde, gecikmiş bir tayin oldu. 2 senedir bankanın yönetim kurulu başkanı olan eski emniyet müdürü, vali, içişleri bakanı Aksu, yapılan olağan genel kurulda başkanlıktan ayrıldı. Yerine Saydam geldi.

Eski emniyetçi Aksu, yönetim kurulu üyesi oldu. 2 senedir neden bankanın başında bir bankacı değilde, eski polis var diye, banka camiası konuşuyordu. Asayişi bilen kişinin, asayişin başında olması lazım deniyordu. 

Star TV E. Haber Müdürü Dursun Boran’ın haberine göre, Saydam uzun yıllar İstanbul Bahçelievler Vakıfbank şube müdürlüğü yaptı. Para saymayıda, defter yazdırmayı da, kredi vermeyide, ipotek koydurmayı da, havale yaptırmayıda, müşteri ziyaretinide  bilen, tam bankacı.  

VAKIFBANK'IN YENİ YÖNETİMİ

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih yerini korudu. Yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Mustafa Saydam, Abdülkadir Aksu, Cemil Ragıp Ertem, Abdi Serdar Üstünsalih, Adnan Ertem, Şahin Uğur, Serdar Tunçbilek, Dilek Yüksek ve Sadık Yakut.

Banka personeli, Saydam’ın içerden biri olarak yönetim kurulu başkanı olmasına çok sevindi. Bankacı olmamayan diğer üyelerinde görevden alınması, yerlerine bankacıların tayin edilmesi bekleniyor. Ekonomi ve bankacılık şu sıralar hareketli zamanlar geçiriyor.

Yönetim Kurulu Üyeleri (vakifbank.com.tr)

Mustafa SAYDAM -  Yönetim Kurulu Başkanı 

1966 yılında Ağrı’da doğan Mustafa Saydam,1990 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1993 yılında VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı unvanıyla göreve başladı.

1996-1999 yılları arasında Müfettiş olarak görev yaptıktan sonra çeşitli şube ve birimlerde Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak görev yaptı. 2005-2010 yılları arasında VakıfBank’ta İnsan Kaynakları Başkanlığı’nda,

2010-2013 yılları arasında ise Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Başkan unvanıyla görevini yürüttü. 2013 yılı Ekim ayında VakıfBank Genel Müdür Yardımcı olarak atanan Saydam, bu görevini 2019 yılı Ocak ayına kadar sürdürdü.

Vakıf Emeklilik’te Genel Müdür Yardımcılığı ve Vakıf Pazarlama’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan Saydam, 26 Mart 2021’de toplanan VakıfBank 67. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı gün toplanan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda da Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Saydam, İngilizce biliyor.

Resimde M. Saydam görülüyor.

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Av Çakırel’in kitabı ses getirdiÖnceki Haber

Av Çakırel’in kitabı ses getirdi

İhtiyaç sahibine patates dağıtılacakSonraki Haber

İhtiyaç sahibine patates dağıtılacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!