'Vebali büyük olanla ittifak olmaz'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Vebali büyük olanla ittifak olmaz'
Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mustafa Kamalak, Twitter'dan dikkat çeken bir mesaj paylaştı: Vebali büyük olanla ittifak olmaz.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Mustafa Kamalak da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyareti sonrası başlayan 'ittifak' tartışmalarına dahil oldu.

Kamalak, resmi Twitter hesabından "Vebali büyük olanla ittifak olmaz" mesajını paylaştı.

Mustafa Kamalak "AK Parti'nin 18 yılda yaşananlarda vebali büyük. Ne pahasına olursa olsun, Saadet Partisi bildiği yoldan ayrılmamalı. Fazladan 3-5 milletvekilimiz olsun, iş alalım gibi gerekçelerle ilkelerinden vazgeçmemeli" dedi.

"SAADET, AK PARTİ'Yİ AKLAMAMALI"

Kamalak şöyle devam etti: "Saadet Partisi AK Parti ile işbirliği yaparak AK Parti'yi aklamamalı. AK Parti'nin günahlarına ortak olmamalı. Saadet Partisi, AK Parti'yle ittifaka katiyen girmemeli. Doğru olanlar, doğru bildikleri yolda tek kişi kalsa da giderler. Erdoğan'ın ziyareti, Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik olabilir.

Yüzde 50+1'i bulamıyor. Belediye seçimlerinde olduğu gibi en çok oyu alanın Cumhurbaşkanı seçilmesine yönelebilirler, bunun için Anayasa değişikliği gerekir. Cumhur İttifakı'nın ise bunu yapacak gücü yok. Geriye 50+1'i tutturmak için, MHP-BBP dışındaki partileri de etrafında birleştirmek kalıyor. Saadet Partisi, özgül ağırlığı fiziki ağırlığından büyük bir partidir. Saadet'e bu amaçla gitmiş olabilir.''

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asıltürk'ü ziyareti, 'seçim ittifakı yolunda bir arayış' olarak yorumlanmış, 'Cumhur İttifakı'na yeni partiler mi dahil olacak' sorusunu gündeme getirmişti.

Bunun üzerine Saadet Partisi'nden açıklama gelmiş, SP Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman ziyaret için "Nezaket ziyareti, ötesinde herhangi bir şey yok. Her görüşmeyi ittifak olarak değerlendirmek makul bir yere çıkmaz" yorumunda bulunmuştu.
 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Kovide karşı hepimiz sınıfta kaldık'Önceki Haber

'Kovide karşı hepimiz sınıfta kaldık'

'Üçüncü dalgayı bekliyoruz'Sonraki Haber

'Üçüncü dalgayı bekliyoruz'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!