Ankara
DOLAR18.6319
EURO19.3309
ALTIN1049.2

Vetbüs, sevimli dostlara şifa dağıtacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vetbüs, sevimli dostlara şifa dağıtacak
Üsküdar Belediyesi, hayvan dostlarını unutmuyor. Üsküdar Belediyesi, sağlık hizmetlerine ulaşmakta güçlük çeken sokaktaki can dostlarına özel mobil veteriner hizmeti başlattı. Hayvanların sağlığı ve tedavileri için gerekli olan tüm ekipmanları içeren Vetbüs, Üsküdar’da sokak sokak dolaşarak sevimli dostlara şifa dağıtacak.

Üsküdar Belediyesi’nin Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen hayvanlar için mobil veteriner hizmeti VETBÜS, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in açılışı ile yola çıktı. Sağlık hizmetlerine ulaşmakta güçlük çeken hayvanların sağlığı ve tedavileri için gerekli olan tüm ekipmanları içeren Vetbüs, Üsküdar’da sokak sokak dolaşarak şifa dağıtacak. Alanında uzman veterinerler hayvanların rutin muayenelerini yapacak ve acil durumlarda gerekli müdahalelerde bulunacak. 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü. Özellikle bugüne özel çok özel bir proje ile vatandaşlarımızın karşısındayız. Biraz önce bir misafirimizin de dediği gibi ‘bir bu eksikti’ gerçekten çok önemli bir eksik. Maalesef başka bir yerde yok ben duymadım. VETBÜS yani mobil hayvan hastanesi bugün itibariyle Üsküdar’da hizmete girmiş durumda. Bu hayvan hastanenizin içerisinde bizim minik dostlar kliniğimizde hangi üniteler varsa aynıları mobil olarak burada da var. Kan alma cihazımız var, yoğun bakım ünitemiz var, ameliyathanemiz var, hayvanlarımızı muhafaza edeceğimiz alanlarımız var. Bu otobüsümüz her gün ayrı bir mahallemize gidecek, o mahallede vatandaşın kolay ulaşabileceği bir noktaya bu aracı park edeceğiz vatandaşlar hayvanlarını getirecekler tedavilerini yapacağız” dedi.

Hilmi Türkmen, Vetbüs’ün sadece Üsküdar’daki sokak hayvanlarına sağılık götürmekle sınırlı kalmayacağını söyledi. 

“Vetbüsümüz Üsküdar’daki tüm mahalleleri, sokakları tek tek dolaşacak. Hasta, bakıma muhtaç ya da kaza geçirmiş ise hemen ekiplerimiz bu vetbüste gerekli tedavilerini yapacak. Ameliyatsa ameliyat yapacak. Vetbüs sadece Üsküdar değil, İstanbul’umuzun da diğer ilçelerine de gerektiğinde sağlık hizmeti götürecek. Sel, yanın ya da afet gibi büyük olaylarda da yardıma muhtaç can dostlarımızın yanında olacak.”  

VETBÜS’ün açılış programında üniversite öğrencileri kedi evi boyaması gerçekleştirdi. Boyaması yapılan kedi evleri belediye ekipleri tarafından Üsküdar’ın çeşitli noktalarına yerleştirilecek. 

Programa katılan Rümeysa Duman ise, “ Belediyemizin veteriner işlerinden fazlasıyla memnunuz. Sokağımız ve üniversitemizin kampüsünde yaşayan hayvanlarımıza çok fazla destek oluyorlar. VETBÜS’ü de yeni olarak hizmete sunmuşlar çok memnunuz. Sokağımızdaki hayvanlara ücretsiz bir şekilde sağlık hizmeti veriyorlar, memnunuz. Üsküdar Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tecavüze uğrayıp öldürülen kadınlar varÖnceki Haber

Tecavüze uğrayıp öldürülen kadınlar var

Muhterem İnce’nin AYM üyeliğine seçilmesi bekleniyorSonraki Haber

Muhterem İnce’nin AYM üyeliğine seçilmes...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar