Ankara
DOLAR9.2542
EURO10.8028
ALTIN530.97

Yüzde 90'nı itirafçı olacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yüzde 90'nı itirafçı olacak
AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan eski Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak, 17-25 Aralık'ın ardından istifa etmek zorunda kalan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Soruşturma dosyasında benimle ilgili tüm bilgiler doğruydu" açıklamasını değerlendirdi.

Eski Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak KRT'de katıldığı Aslı Kurtuluş Mutlu'nun programında AK Parti'de itirafçılık döneminin başladığını ileri sürdü. 

"YÜZDE 90'I İLERİDE İTİRAFÇI OLACAK"

AKP'de görev almış kişilerin yüzde 90'ının ileride itirafçı olacağını belirten Albayrak şöyle konuştu: 

"Çiçero'nun bir sözü vardır, ‘Ölmüşleri yaşatan, yaşayanların bellekleridir.' Bir söz de, ‘Sömürgecilerin ipiyle kuyuya inilmez.' Şimdi gayrimeşru işlerle uğraşanların, adaletsiz olanların, hukuk dışı olanların, böyle bir yönetimin ipiyle kuyuya gittin mi, netice bu… Ben de Erdoğan Bayraktar'ın 2013'teki o sözlerini -o zaman da benzer ifadeler kullanmıştı- dinlemiştim. Gerçekten üzüldüm. Nasıl bir devlet, hukuk yok, araştırma yok, soruşturma yok… Bırakın onu; bunu itiraf ettiği halde, buradan anladığım şu ki, ileride göreceğiz, bu partide görev alanların ve o yönetimde görev alanların yüzde 80'i hatta yüzde 90'ı ileride itirafçı olacak. Çünkü itirafçılık başladı. AK Parti güçle ayakta duruyordu, devlet bizim açımızdan önemli bir mevkidir.

"REİS, BENİ HIRSIZ ÇUVALININ İÇİNE KOYDU VE ATTI"

Özgürüz Radyo’dan Altan Sancar’a konuşan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Dosyam var, dosyada ne varsa kabul ediyorum, benim suçum. Telefondaki konuşmalar bana aittir, tapeler bana aittir, renkli çekilen kameralar, teknik takiptekilerin hepsi bana aittir. Devletin düzelmesi için hakikaten, Allah’tan korkan, vatanını ve milletini seven, üretim yapan, katma değeri yüksek mal üreten insanların bir yerlere gelmesi lazım. Benim şimdi tuzum kuru. Özel sektördeyim. Beni şimdi attılar. ‘Reis’, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı” ifadelerini kullanmıştı. 

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Devlet erkanı Anıtkabir'e çıktıÖnceki Haber

Devlet erkanı Anıtkabir'e çıktı

ÇİMKO’ya 14 milyon lirayı bulan ihale verildiSonraki Haber

ÇİMKO’ya 14 milyon lirayı bulan ihale v...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar