Ankara
DOLAR16.8327
EURO17.5787
ALTIN979.82
Çiğdem Toker

Çiğdem Toker

Mail: cigdemtoker@cumhuriyet.com.tr

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ve ötesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı (HL) sahasına Millet Bahçesi için yapılan ihalenin “şeffaf” olduğunu söylemiş. Bu beyanını Ankara’daki Başkent Millet Bahçesi açılış töreninde ifade etmiş.

Kurum’un katıldığı Başkent Millet Bahçesi töreni, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun Atatürk Havalimanı önündeki açıklaması ile yakın saatlere rastladı. Bu, ilk tesadüf.

İkinci “anlamlı” tesadüf şu: Bakan Kurum’un katıldığı törene konu olan Ankara Millet Bahçesi’nin her iki etabı da Yapı&Yapı’ya ihale edilmişti. Bu firma, Atatürk HL Millet Bahçesi ihalesini üstlenen ve aynı dakikalarda makineleri pisti kırmaya başlayan Yapı&Yapı.

Bir de kavramsal ve tarihsel detay: Ankara’daki Millet Bahçesi’nin ilk adı AKM (Atatürk Kültür Merkezi) Millet Bahçesi’yken daha sonra Başkent Millet Bahçesi oldu.

ŞEFFAF FALAN DEĞİLDİ

Konuya geleyim: 9 Mayıs’ta buradan detaylarıyla duyurduğum ihale şeffaf filan değildi. Tıpkı Yapı&Yapı’nın aldığı, Mart 2019’da yine 21/b usulüyle ihale edilen Ankara Millet Bahçesi ihalesinin şeffaf olmayışı gibi. O ihaleyi duyurduğum yazıda...

YAZININ DEVAMI 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar