Ankara
DOLAR18.4191
EURO17.8508
ALTIN973.15
İbrahim Kahveci

İbrahim Kahveci

Mail: ibrahimkahveci@karar.com.tr

Avrupa’da raflar bizde çöpler boş!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de PBS kanalına açıklamalarda bulundu:

“Enflasyon aşılamaz bir ekonomik tehlike değildir. Ben ekonomistim. Şu anda yüzde 8, yüzde 9 enflasyonun bile tehdit ettiği ülkeler var. Bizde yüzde 80 var. Biz şu anda 250 milyar dolar ihracatı yakalamış bir ülkeyiz. Benim ülkemde marketlerde raflar boş değil. Ama Amerika’da bile bugün raflar boş, Fransa’da raflar boş, Almanya’da raflar boş. Benim vatandaşım şu anda istediği her türlü ürünü marketlerde bulabiliyor.”

Ekim 2021’de de Erdoğan şöyle söylemişti:

“Özellikle şu anda ana muhalefet ve beraberinde oldukları bir şeyi unutuyorlar, biz Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla yarınlara yürüyoruz. Şu anda Avrupa’ya bakalım, İngiltere’de raflar boş, Avrupa’da boş, Amerika’da raflar boş. Bizde bolluk, bereket yoluna devam ediyor.”

Sanırsınız ABD ve AB’de millet yoksulluktan kırılıyor; feci şekilde açlık çekiyorlar.

Gerçek bu mu?

Herkes ve hepimiz biliyoruz ki gerçek bu değil. Zaten bu cümlelerin gerçekleri bilenlerle söylendiğini de zannetmiyorum.

Hani “Ay’a 4 şeritli yol yapıyoruz desek inanacak kesim var ya”... Sanırım bu cümleler o kesime yönelik açıklamalar.

Zaten 2023’de Lozan’ın 100. yılı doluyor ve bizler artık madenlerimizi çıkartabileceğiz. Bakmayın siz Eti-Maden Kuruluşu’na... Ya da geçen yıl Karadeniz’de doğalgaz bulduğumuza... Asıl madenler Lozan’ın 100. Yılı dolduğunda çıkartılacak...!!!

GERÇEKLER!

Avrupa ve ABD bugün küresel ekonominin merkezlerini oluşturuyor. Kişi başına gelirlerinden tutun da demokratik ve özgürlükçü değerlerin en üstte olduğu ülkeler bunlardır.

Kapılarında vize kuyruğuna girdiğimiz ülkeler de bunlardır.

Evlatlarımızın iyi bir gelecek kursunlar diye gönderdiğimiz ülkeler de yine bunlardır.

YAZININ DEVAMI 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar