Arslan Bulut

Arslan Bulut

Mail: arslanbulut@yenicag.com.tr

Bir parti başkanının "Rejim değişti" itirafı!

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin 16'ncı olağan kurultayında, siyasi partilerdeki değişim ve dönüşüme dikkat çekerek "BBP, rejimin değiştiği ülkemizde çizgisinde hiç bir kırıklık olmadan var oldu" dedi.

Destici, şimdi "Rejim değişti" diyor ama bundan üç buçuk yıl önce benzer iddiaları reddediyordu. 

Destici, 2017'deki başkanlık sistemiyle ilgili referandumdan üç gün önce Eskişehir'de yaptığı konuşmada "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Rejim değişiyor' diyor. Senin rejim değişikliğinden anladığın 28 Şubat rejimiyse, başörtüsü zulümlerini bu ülkeye yaşatan zulümse evet bu değişiyor ve ben de bunu destekliyorum. Cumhuriyet tam da cumhurunun egemenliği altında güçlenerek devam edecek. Halkımızın 'Rejim ve cumhuriyet elden gidiyor' tantanalarına inanmaması lazım." diyordu.

Destici, Sarıyer konuşmasında da neden "evet" diyeceğini izah ederken "16 Nisan'da inşallah 'Evet' çıktığında Müslüman Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti devletimiz, milletin egemenliğinin tam olarak yansıtılacağı bir sistem bulacak. Yıllarca Atatürkçülük diye diye maneviyatçıları ezdiler. Biz elbette ki bu günleri unutmadık." diye gerekçesini sunuyordu.

***

Bugün, yakın tarihi inceleyecek olan herkes görecektir ki "maneviyatçı" diye ezildiğini öne sürenler, tarikat veya cemaat mensuplarıdır. Çocukluğumdan itibaren gözlemim odur ki devlet, tekke ve zaviyelerin kapatılmasını öngören devrim kanunlarının takipçisi olmuş ve örtülü olarak varlığını sürdüren bütün tarikat ve cemaatleri gözetim altında bulundurmuştur.

YAZININ DEVAMI 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın