Ankara
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Çiğdem Toker

Çiğdem Toker

Mail: cigdemtoker@cumhuriyet.com.tr

Demokraside birleşmek

Değerli okurlar. Bugün de sıklıkla olduğu gibi yine kamu kaynaklarını ilgilendiren bir altyapı projesiyle ilgili bir yazı yazmaktaydım. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay kararına ilişkin haber üzerine yazıyı son anda değiştirdim.

Hayır, bundan böyle karar ve istikamet değiştirip siyaset yazmaya karar verdiğim için değil. Siyasetin hepimizin hayatı, geleceği, çocuklarımızın hayalleri ve tabii ki kamu kaynaklarıyla kopmaz ilişkisi gerçeğine dikkat çekmek kaçınılmaz olduğu için.

★★★

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu hakkında üç ayrı davada verilmiş kararların 4 yıl 11 ay 20 günlük kısmını onadı. Karar duyulur duyulmaz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bütün milletvekillerine “derhal” İstanbul’a gitmesi talimatını verdi.

CHP liderinin bu talimatı, sosyal medya hesabından vermesi, mesajın kendisi kadar önemli. Bu tercihi, talimatın muhataplarına hızlı erişim kabiliyetiyle sınırlı görmek yanıltıcı olur. Kılıçdaroğlu’nun “Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın” mesajını Twitter üzerinden iletmesi, mecranın yapısından dolayı; seçmenlerine...

YAZININ DEVAMI 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar