Arslan Bulut

Arslan Bulut

Mail: arslanbulut@yenicag.com.tr

"Dimdik ayaktayız" söylemi ve "V düzeni!"

Türk Lirası'nın değeri, hızla düşmeye başlayınca, hükümete veya ekonomi bakanına dönük istifa çağrıları yapanlar oldu. Bunun üzerine, sosyal medyada, "Berat Albayrak'ın yanındayız" başlığı altında kampanya başlatıldı! Sorun, birisinin yanında olmak, karşısında durmak değil ki... Türk Lirası, yılbaşından beri yüzde 18 değer kaybetti.

***

İktidar çevreleri, Türk Lirası'nın son günlerdeki hızlı değer kaybını da dış saldırıya bağlıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Ekonomi tırmanışta, bunu görmeyenler var!" dedi "iç ve dış düşman" söylemini kullandı, 105 milyar dolarlık döviz rezervinden bahsetti ama "önemli olan kullanılabilir rezervdir, o da eksi 30'dadır"diyenler var.

Zaten kampanya, Saray'dan başlatıldı… Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, mesajında, "Faiz lobilerine ve döviz kuru üzerinden manipülasyon yapmak isteyenlere inat ekonomimizin ve sanayimizin çarkları salgın döneminde dönüyor ve güçlü şekilde dönmeye de devam edecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı baş danışmanı Mehmet Uçum, "Kapitalizmin vampiri finans kapitalin ülkemize bu saldırısına da direniyoruz ve yine başaracağız. Biraz sarssalar bile asla yıkamazlar. Hangi mecradan gelirlerse gelsinler yine kazanan biz olacağız. Umudumuz zirvede. Yaşasın tam bağımsız Türkiye..." diye mesaj paylaştı.

YAZININ DEVAMI 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın