Murat Yetkin

Murat Yetkin

Mail: muratyetkin@yetkinreport.com

En önemli sorun enflasyon, çözüm bulmak Erdoğan’ın işi

Özetle vatandaşlar, enflasyon, hayat pahalılığı ve işsizlik gibi sorunların erken seçim yerine, devamlılık içinde Erdoğan’ın hataları düzeltmesi yoluyla çözülmesini bekliyor.

Geçtiğimiz hafta 7 ve 8 Aralık günleri iki önemli toplantıda Türkiye’nin mevcut haline dair önemli saptamalar yapıldı, önemli bilgi ve görüşler paylaşıldı. Bunlardan ilki Kadir Has Üniversitesi’nin (KHAS) her yıl düzenlediği Türkiye Eğilimleri Araştırmasının 2020 sonuçlarının açıklanmasıydı. Diğeri ise Koç Üniversitesi ile TÜSİAD’ın ortaklaşa düzenlediği 2021 Yılında Türkiye Ekonomisi konulu paneldi. Biri Türkiye’nin iç ve dış siyaseti ile toplumsal yapıdaki eğilimleri, diğeri ise ekonominin hal ve gidişine bakıyordu. İkisindeki ortak nokta, Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu en önemli sorunun enflasyon, sonra da işsizlik olduğunu gösteriyordu

KHAS araştırmasında Enflasyon ve işsizliği en önemli sorun gösterenler yüzde 80’i buluyordu. Yani bu konular artık partiler üstü sorun sayılıyor. Sadece muhalefet partisi taraftarı olmakla açıklanamaz bir durum. 

YAZININ DEVAMI 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın