Ankara
DOLAR17.9633
EURO18.5736
ALTIN1031.5
Ersoy Dede

Ersoy Dede

Mail: ersoydede@star.com.tr

Erşan Kuneri ile Recep İvedik'le size bol şans!

Orman yangınlarıyla birlikte sosyal medya manipülasyonları da tam gaz başladı. Aslında aktörler tanıdık. Geçen yıl yapılan provokasyonlarda başrollerde kim varsa bu yıl da aşağı-yukarı aynı tipleri görüyoruz.. Ege kıyılarındaki milyon dolarlık villalarında tatil yaparken huzuru kaçan endişeli arkadaşların serzenişlerini dinliyoruz..

Bunların ortak özelliği şudur; bir defa her şeyi bilirler.. Bir yangın nasıl çıkar, nasıl yayılır, nasıl söndürülür bunlara soracaksınız.. Yangın söndürme uçağından çekilmiş fotoğrafları paylaşır; "uçak yok uçak" diye yaygara yaparlar.. Dip yangını söndürmek için kara müdahalesi gereken yerlere neden uçak girmiyor diye kavga çıkarırlar.. Bunlara soracaksın... Rahmetli Erol Büyükburç'un dediği gibi; en çok bunlara soracaksın.. saksı değil bu arkadaşlar..

Tek tek sayılara verilere ya da işin işleyişin nasıl olduğuna girmeyeceğim. Fakat devam eden süreçte özellikle manipülasyon içeren paylaşımlarda bulunanlara gereken yapılmazsa işimiz çok zor. 200 derecede alevlerin içinde kahramanlarımız yaşam savaşı verirken bu karikatür tiplerin palavralarıyla mı uğraşacağız?!.. Bir de bunları ciddiye alıp tane tane anlatmaya, izah etmeye, ikna etmeye çalışanlar var.. Çıldırdınız mı siz?.. Kim ki bu memlekette; terörle mücadelede, doğal afetlerle mücadelede ya da bu gibi milli seferberlik halinde olduğumuz durumlarda canla başla çalışan kahramanlarımızın motivasyonunu düşürecek, moralini bozacak bir söz söylerse hemen gereken yapılmalı.. Ne ,izahatı ne açıklaması?!...

YAZININ DEVAMI 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar