Filiz Has

Filiz Has

Mail: filizhas@outlook.com

Evdeki Bayrama Hazır mıyız?

Malum Corona günlerinden geçerken bu Ramazan Bayramı da kıyafet seçimlerinden yana nasibini alıyor elbette… Yurt genelinde uygulanan ve bayram süresince devam edecek 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması, bayram stiline de yansıyacak gibi görünüyor. Hiç kimse sokağa çıkmayacağına ve kimse bayram ziyaretine gitmeyeceğine göre, “kimin için giyinelim” diyebilirsiniz. Oysa günümüz teknolojisi, artık yüz yüze görüşmelerin daha az görüntülü görüşmeler ve tele-konferansların daha çok olduğu yeni çözümleri de beraberinde getiriyor. Uzaktan eğitim, uzaktan çalışma derken uzaktan bayram neden olmasın?

Ev stili bayram görünümü için, elbette daha rahat ve sade seçimler yapabiliriz. Sadelikteki zarafeti keşfetmenin de belki tam sırası şu an… Beyaz bir elbise, zarif takılar ve özenle yapılmış doğal bir saç, size hiç ummadığınız kadar şık bir silüet kazandırabilir. Evde de şık olabilirsiniz; bunun için topuklu ayakkabı ya da babetlerin gücünden yararlanabilirsiniz. Sezonun yükselen trendlerinden olan tropic desenleri de ev stili için öncelikli olarak tercih edebilirsiniz.

Havaların oldukça sıcak seyrettiği şu günlerde, bayram kombinlerini de daha hafif, havadar ve yumuşak materyaller arasından seçmekte yarar var. Naylon yerine pamuk, jarse yerine keten gibi… Terletmeyen dokulu kumaşların her zaman daha kaliteli ve daha şık göründüğünü de unutmayın… Bu yüzden, askılı t-shirt, elbise ve tulumlar, sizin için bu bayram kurtarıcı parçalar olabilir. Askılı t-shirt modellerinin farklı etek, şort ve pantolon modelleriyle zarif kombinler yaratıyor olması da cabası… Evinizin konforlu ortamında, stilinize güçlü bir home-style dokunuşu yapabilir ve görüntülü görüşmelere stil damganızı vurabilirsiniz.

Bayram gününde ailece çekeceğiniz öz çekim ve fotoğraflarda güzel görünmek için, biraz daha canlı renklerle tasarlanmış şık modeller tercih edebilirsiniz. Kırmızı, mor, fuşya, yeşil gibi canlı renk tonlarının enerji veren gücünden yararlanarak cilt renginizi öne çıkarabilirsiniz. Evde geçirilecek bir bayram için aşırı makyaj yapıp durumu abartmaya gerek yok. Stilinizi tamamlamak için nüde tonların yumuşak geçişlerini makyajınıza uygulamanızı öneririm. Ayrıca saçlarda doğal dalgalar, dağınık topuzlar ve örgüler de iyi seçim…

Her haliyle unutulmaz bir bayram yaşayacağımız kesin; o nedenle durumun negatif enerjisinden uzaklaşmak ve kendimizi daha pozitif hissetmek için bayramı evde geçireceğimiz gerçeğine aldırmayalım. Aynada mutlu bir yüz görmek için, bayramlar çok özel zamanlardır…

 

Sevgiler

Filiz HAS

Moda Editörü

Instagram: @me.filizhas

Blog: https://decocosh.blogspot.com/

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın