Ankara
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Abdurrahman Dilipak

Abdurrahman Dilipak

Mail: dilipak@akit.com.tr

Günah keçisi aramadan

Hemen herkes rakibini şeytanlaştırırken, kendini aklama derdinde. 

Bir “günah keçisi” arama derdinde, içeriden ve dışarıdan bu böyle. Herkes herkese karşı, herkes düşman, daha küçük düşmanla, daha büyük düşmanla müttefik.. Hatta kendine destek vermeyen yakınını hain ilan edip, ittifak ettiği eski düşmanını yanına alabiliyor. Aralarındaki tek bağ “çıkar”. Bu siyasi aklın en ahlaksız seviyesidir aslında. Hak, hakikat, erdem içermeyen bir akıl.

“Ey iman edenler! Kendinizin veya anne babanızın ve akrabanızın aleyhine bile olsa adaleti ayakta tutun, Allah için şahitlik eden kimseler olun. (İnsanlar) zengin olsunlar, yoksul olsunlar Allah onlara sizden daha yakındır. Öyleyse siz hislerinize uyup adaletten ayrılmayın. Eğer adaletten sapar veya üzerinize düşeni yapmaktan geri durursanız bilin ki Allah yaptığınız her şeyden haberdardır.” (Nisâ 135). Önce adil olalım. Biri bir yanlış yapmışsa bakalım, “taksir” mi, “teammüd” mü. Teammüd varsa bile, pişmanlık duyup, tevbe ediyor, özür diliyor mu, tazmin ediyor mu! Beraat kandilini kutluyoruz ama, eğer ucu bize dokunuyorsa, sonunda kimsenin beraatinden yana da taraf değiliz.

Hani adil şahidlerden olacaktık! Cevizoğlu konusuna girmek istemiyordum ama, şüyuu vukuundan beter bir hadise haline gelince, kıyısından köşesinden konuya dokunayım istedim.

Ne demiş Cevizoğlu, Erdoğan için, “Peygamber gelse Erdoğan kadar oy alamaz” demiş diye tartışılıyor da sözün tamamı şöyle: “Daha önce de söyledim” deyip... Hulki Cevizoğlu, KRT’nin canlı yayınında seçim sonuçlarıyla ilgili, “Bugün Atatürk dirilse gelse CHP’nin başına geçse ya da başka bir parti kursa bundan daha fazla oy alamaz. Daha önce de söyledim. Hz. Muhammed, İslamiyetin peygamberi, peygamberimiz bugün dirilip gelse parti kursa Erdoğan’dan daha yüksek oy alamaz” diye konuşmuştu. Öncesi ve sonrası da var bu sözün, Millet İttifakı’nın dağınıklığından ve %51’in büyük başarı olduğunu hatırlatıyor; yapılan çalışmalardan söz ediyor ve Erdoğan’ın kazanacağını, hatta bunu garantilediğini söylüyor.

YAZININ DEVAMI 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar