Ahmet Taşgetiren

Ahmet Taşgetiren

Mail: ahmettasgetiren@karar.com

Saadet çantada keklik olur mu?

Saadet’in iktidara yönelik çok ciddi eleştirilerinin bulunduğu da biliniyor. Son olarak şu söylenebilir ki, Cumhurbaşkanı’nın ziyaretinden sonra Saadet’ten “Çantada keklik” pozisyonu bekleyenler yanılır.

Yüzde 50 artı 1 çetin bir hesap. Hele o 1. Yüzde 50’yi buldunuz 1’i bulamadınız.  Ya da 49.9’da kaldınız. Seçim gecesi oylar sayılırken ölüp ölüp diriltecek bir sancı.  

Ufukta seçim görülüyor mu görülmüyor mu? İktidara göre 2023’e kadar yok, muhalefete göre 2021’in ikinci yarısında neden olmasın!  

İttifaklar bu dönemin olmazsa olmazı. Çünkü hiçbir partinin yüzde 50 artı 1’i bulma ümidi yok. Ak Parti’nin oyları bile yüzde 30’lar (üstte altta) civarında. Ak Parti işi MHP ile götürüyordu, ama belli ki derinde bir ukde varlığını sürdürüyor. Ya olmazsa? Ya yüzde 1 hüsranı yaşanırsa? Onun için kapıları çalma eylemi başlamış durumda. Misal: Cumhurbaşkanlığı seviyesinde Oğuzhan Asiltürk ziyareti.  

Ona yeniden döneceğim, ama muhalefet için birkaç cümle kurmak lazım. İttifak zarureti kaçınılmaz olarak muhalefeti de arayışa sürüklüyor. Muhalefet bunun faydasını yerel seçimlerde fazlasıyla gördü. 

YAZININ DEVAMI 

Facebook Yorum

Yorum Yazın