Durmuş Çelen

Durmuş Çelen

Mail: turkmedyahaber@gmail.com

Suriye'de merak ettiklerimiz...

SURİYE'DE KUZEY IRAK'TAN İDLİB'E İDLİB'DEN İRAN SINIRINA KADAR OLAN BÖLGE DE PKK-PYD-YPG-YPJ KONUŞLANMIŞ TEK AMAÇLARI KÜRT DEVLETİNİ KURMAK SANILSA DA BU TÂLİ AMAÇTIR.

ESASI DAVADIR AMAÇ DEĞİL, ODA ARZ-I MEV'UD.

Vaat edilmiş topraklar / Arz-ı-Mev’ud

Türkiye’de İsrail ve Yahudi konusuna ilgi duyan aydınların yanılgıya düştükleri hususlardan bir tanesi de ‘Vaat edilmiş toprakların yani ‘Arz-ı mevûd’un hudutları ile ilgili bu hudutların, Türkiye Cumhuriyeti’ne ait bazı toprakları da kapsadığı konusudur.

Bu derin bir konudur yazması uzun sürüyor,çok önceleri yazmıştım şimdilerde bir gazete de iki bölüm halinde yazım yayınlandı.

SORU 1-  PKK-PYD-YPG-YPJ 
Gibi terör örgütünü Suriye içinde ve sınırlarda hatta İran'ın güneyinde sınıra yakın bölgelerinde bu terör örgütlerini oluşturan hayat veren,silahlandıran,onları besleyen güçler kimlerdir, biz 40 yıldır esasında kiminle çatışıyoruz.

Basit bir soru ;

ATEŞKES KİMİNLE YAPILIR?

Basit Cevap;Savaştığın bir ülke ile taraflardan biri yenilmiş veya ağır zarar görmüşse veya savaş halinde çeşitli sebenlerden karşılıklı anlaşarak ateşkes ilan edebilir.

ATEŞKES SAVAŞ YAPILAN ÜLKE VEYA ÜLKELERLE YAPILIR.

Basit Soru 2;

ATEŞKESİ KİMİNLE İMZALADIK ?

Biz Suriye de Kuzey Irak'tan İdlib'e,İdlip'ten İran sınırına kadar olan bölgede PKK-PYD-YPG VE PYJ Terör örgütlerini temizleyerek koridor açıp sonrasında yurt dışında mülteci olarak kaçan Suriye'lilerin yurda dönmesini sağlamak.

Böyle değil mi ?

Yani Soçi anlaşmasına göre gözlem kulelerinin etrafını temizlemek koridorun dışına çıkmamak yani biz bu terör unsurları ile çarpıştığımız için askeri tedbirimiz buna göre oldu dolayısıyla çatışmada hava kuvvetlerine gerek yok, zaten Soçi Anlaşması buna izin vermez.

BİZ ORAYA SURİYE DE Kİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİ TEMİZLEMEYE YANİ ÇATIŞMAYA GİTTİK BİR ÜLKE İLE SAVAŞMAYA DEĞİL.

Peki ne oldu da Ruslar bombaları yağdırarak 33 şehit verdik ve ciddi yaralılarımız mevcut.

Rusya ile çatışma olmaz savaş olur, sonucunda yapılan mutakabat Ateşkes Mutakabatı olur, Suriye de Terör örgütleri ile yapılan mücadele çatışma,operasyon,
geniş çaplı terör yuvalarını imha diyelim peki biz Soçi Anlaşmasını İhlal mi ettik ve uyarıldık ve uyarıyı dinlemedik bunun üzerine Rusya Silahlı güçleri bizi vurdu ?

BİZ NEDEN RUSYA İLE ATEŞKES İLAN EDİYORUZ, SURİYE'NİN SAHİBİ RUSYA 'MI ?

Ayrıca;

BU TERÖR ÖRGÜTLERİNİN VARLIĞI NİÇİN  RUSLAR'I RAHATSIZ ETMİYOR.

Ve neden bir Rus veya Amerikan askeri Suriye de ölmüyor, bu terör örgütlerinin temizliğimi sadece niçin biz yapıyoruz.

Bu terör biter mi?

Suriyeliler geri dönse yurtlarına mevzu biter mi, IŞID tarzi radikal terör örgütleribu sefer hortlamaz mı,terörün adı ve rejimi değişiyor,dava aynı dava mı ?

SONUÇ;
Biz savaşa Ruslar ile niçin girdik,niçin ateşkes oldu veya şöyle söyleyelim asker Ruslar ile savaşmak için oraya gitmedi anlattık peki Ruslar bizi vurdu biz ateşkes ilan ettik.

Bu ateşkesi hükümet sağladı ise ateşkese sebeb olan olayı kim sağladı? Burada bir kurmay akıl dışında başka bir durum var kimse bunu izah etmedi ateşkesi kutladı.

Zaten Soçi anlaşması devam etse bir sıkıntı yaşanmayacaktı. Demek ki Abd'nın bir kışkırtması var ki, biz menzilin dışına çıktık.

Ruslar bizi niye vurdu kardeşim,
Ruslar haklı ise biz niye yanlış yaptık,
Ruslar hainse niçin Mutakabat yaptık.

Bu soruların cevabını öğreneceğiz. Amaç aydınlanalım ve milletce devletce hata yapmayalım,ferdi hata varsa da tarihe not düşelim.

ŞU AN RUSLAR'IN KONTROLÜN DE HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK, ŞARKI ŞİMDİLİK BU GÖRÜLÜYOR!

Peki, Gerçek bu mu?

ABD SESSİZ İZLİYOR, KANAATİM O Kİ, RAHAT DURMAZLAR MUHAKKAK BİR RUS-ABD DENGESİNİ KURARLAR, İNŞALLAH ARADA TANPON BİZ OLMAYIZ, BİZ TEMİZLİYORUZ  ONLAR KİRLETİYOR.


Vatan için savaşmak şehadettir, siyaseti olmaz.
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın