Durmuş Çelen

Durmuş Çelen

Mail: turkmedyahaber@gmail.com

YENİ NESİL İKTİDAR VE KADROLARI NASIL OLMALI?

Kesinlikle Evrensel Dünya Düzeni ile baş edebilen bilişim çağını yakalamış, Dijital devlet anlayışını halk ile bütünleştiren evrensel değerleri kendi değerlerini unutmadan algılayan, endüstri 4.0, Yapay Zekâ, İnsan 5.0 Siber teknoloji, Nano teknoloji ve Quantum teknoloji dönemini es geçmeyecek anlayış ile yetişme azminde olan yazılım çağına uygun düşünceye sahip, karakteri insan olan iyi yetişmiş birkaç dil bilen yeni nesil dinamikler ancak yeni dönemi rahatlıkla daha ileriye taşıyacaktır.

Siyasette yeni nesil dönem “QUANTUM POLİTİCS” dönemidir.

Yaş ile alakalı değildir anlayışla alakalıdır yeni nesil dönem.

Mustafa Kemal Atatürk, Platon, Einstein, İbni Sina, Muhyiddin İbnü’l Arabi, gibi değerler eskimeyen yeni nesil değerlerdir.

QUANTUM POLITICS ANLAYIŞ

Analitik düşünceyi ilmi siyasetle harmanlayan bumerang dönüşünü hesaplayan uzay savunmasına ve ötesini hazırlayan bu anlayışta süreklilik arz eden donanımı yeni nesillere aktarabilen yöneticilerin gelecekte bugünden itibaren yeri olacaktır.

İşte tam bu ahvalde bu düşünceyi benimsemiş Yeni Nesil lider ve kadrolarının hızla yerini alma zamanı gelmiştir adeta “Tam Zamanı Şimdi”

Bu yıl olağan Kurultay ve Kongreler dönemidir, halk klasik anlayışa sahip ne delege ağalarını, İstiyor ne de delege ağalarına güç veren koltuktan güç alan yetersiz yöneticiler istiyor.

Halkın istediği Türkiye’yi marka devletler seviyesinin ötesine çıkaracak onlarla baş edebilecek Yeni Nesil yönetici ve liderler istiyor, bu kesin.

Ancak onlar yeni toplumu birleştirerek geleceğe taşıyabilirler.

İyi Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener programı ve eğitmen kişiliği ile yeni nesil vizyonu görmüş ve bu yolda çaba gösteren kadrolarının bu yönde yetişmesine zemin harcayan liderlerin ilk öncüsü olduğunu her durumda gösteren liderlerdendir.

Önümüzde ki günler de İyi Parti İstanbul İl Kongresi yapılacak, tek aday sayın Buğra Kavuncu adaylığını açıkladı.

Kendisi çok uluslu Alman BASF şirketinin Asya Ceo’su iken siyasete girmiş, dil bilen, çağı ıskalamayan, değerlerini evrensel değerlerle harmanlayan sayın Akşener’in gelecek vizyonuna değer katabilecek karaktere sahip Yeni Nesil veya yeni dönem siyasetçisidir.

İktidara talip, farkındalık yaratacak, genç bir il başkanıdır.

Her partide muhakkak ki bu tarz yeni yöneticiler vardır, veya var olacaktır, olmalıdır da.

Tüm Partilerin Kurultay ve Kongre süreçlerini bu anlayışla yenilemesini dilerim.

Türkiye’nin Manuel Klasik yönetici tiplerinden hızla dönüşeceği dönemdir, çağı ıskalamamak şarttır.

ÇAĞI ISKALAMAYIN

Uzay Bakanlığı şarttır.

Yeni Dönem Sosyo Politik Psikolojiyi halka enjekte edebilecek nitelikte kadro ve yöneticilerin dönemidir.

“TAM ZAMANI ŞİMDİ.”

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın