Dursun Boran, köşe yazılarına başlıyor

Star TV E. Haber & Protokol Müdürü, İstanbul Milletvekili adayı, devamlı basın kartı sahibi Gazeteci Dursun Boran, merkezi İstanbul'da ki www.turkhabergazetesi.com da günlük yazılar yazmaya başlayacak. Boran, daha önce Sabah Gazetesi Başyazası Mehmet Barlas'ın sahibi olduğu haberx.com da , Cine 5 genel yayın Müdürü Aydın Özdalga'ya ait haber3.com da, Amerika'da gazeteny.com da, Almanya da bazı haber sitelerinde uzun seneler köşe yazısı yazdı. Pek çok yazısı diğer gazete ve haber sitelerinde haber olmuştu.

Dursun Boran, köşe yazılarına başlıyor
  • 12 Ocak 2018, Cuma 22:26

İstanbul 3. bölgeden 4 dönemdir milletvekili a.adayı olan Boran, toplumsal ve çevreye olan hassasiyeti, sıra dışı eylemleri, yazıları ile tanınıyor. Google, Yandex arama motorlarında 5 milyon civarında haber ve yazısı var. 3 Kasım 2019 milletvekili seçimlerinde milletvekili olmak için hazırlanıyor.

DÜNYAYI TAKİP EDİYOR. Boran, bulunduğu yeri anında, haber merkezine çeviriyor. Başta Amerika, Almanya, Japonya, Fransa, Singapur olmak üzere 25 civarında devlette mesleki incelemeler yaptı. Halen, Almanya, Türkiye, Amerika üçgeninde yaşıyor.

Uçak da 11 bin fitte haber ve yazılar geçiyor. Sosyal mediada kamu yararı olan yayınlar yapıyor.

MAZBATASIZ VEKİL . Mesleğe Anadolu Ajansı'nda (A.A) da başlayan. A.A dan 1984 de 2 ödül alan. TRT, Tercüman Gazetesi'nde muhabirlik,, Star TV de uzun seneler Yurt haberler müdür yardımcılığı, protokol ve haber müdürlüğü yaptı.

Star TV de 2000 senesinde bina içinde sigara içilmesini yasaklattı. ( 10 sene sonra, Başbakan R.Tayyip Erdoğan, yurt genelinde kapalı alanlarda sigara içilmesini yasaklayan kanun çıkardı )

 

2003 de Star TV de otopark problemini, ihtiyacını anlatan, kaldırımların ve yolların otopark gibi kullanılmasının önüne geçilmesi için, yaptığı haber zamanın genel yayın müdürü Can Ataklı tarafından yayınlanmayınca, Ataklı dan hesap sordu, kavga etti.

Ataklı, Cem Uzan'a şikayet edince, Star TV den tazminatı ödenip atıldı.

1 ay sonra Kanal D TV Haber Merkezi'nde özel haberler muhabiri olarak başladı. Fatih Altaylı'nın genel yayın müdürü olduğu Kanal D de, bazı haberleri kasıtlı olarak kullanılmayınca, bu defa Altaylı ile kavga etti. Altaylı'yı Aydın Doğan'a şikayet etti.

Sonra emekli oldu, İstanbul 3. bölgeden milletvekili adayı olmaya karar verdi. Hedefi TRT ve

A.A dan sorumlu devlet bakanı olmaktı. TBMM ne giremedi ama, onlarca yazılı, sözlü soru önergeleri yaptırdı. Yaşanılır Türkiye için mücadele etti. Haksızlık ile savaşırken, sanık olup yargılandı, beraat etti ! 2019 seçimlerinde İçişleri Bakanı olmak istiyor.

( Yabancı Plakalı ) Otoların Türkiye'de 6 ay yerine 2 sene binilmesi için kanun çıkarttı.

http://www.merhaba.info/article,32636,triptikli-otolar-2-sene-t-rkiye-de-kalacak-.html

Mahkumlara sex izni verilmesi için, kanun teklifi ve haberleri yaptı.

http://www.internethaber.com/seks-izni-ak-partiyi-ucurur-454141h.htm

 

https://www.malatyadan.com/dursun-boran-a-basbakanlik-da-gorev.../18164/

 

Görevi kötüye kullanan, adaletsizlik yapan, çok sayıda hakim ve savcı hakkında suç duyurusu yaptı. Bu hakim ve savcılardan çoğu sonradan Fetö üyesi olmaktan ihraç edilip, tutuklandı.

İstanbul Valileri ve bazı ilçe kaymakamları hakkında suç duyurusu yaptı. Bu Vali, kaymakamlarda sonradan fetö teşkilatına üye olmaktan tutuklandılar. İhraç oldular. ( İstanbul Valisi H. Avni Mutlu, B.Çekmece Kaymakmaları İsmail Gündüz, İbrahim Yurdakul )

 

http://www.buyukhaber.com/medya/gazeteci-mazbatasiz-vekil-gibi-calisiyor-h19732.html

 

http://www.yorungehaber.com/haber-istanbulun_mazbatasiz_vekili-9193.html

 

http://www.silivriden.com/mazbatasiz-milletvekili-dursun-boran/1488/

ETİLERİ DE , ESENYURT'U DA BİLİYOR .

Toplumun her kesiminin nabzını tutan, her kesimde haber kaynakları olan Boran. Sıra dışı mütevazı yaşıyor. İşine limuzin ilede, metrobüs ile de gidiyor.

DİZİLERDE AVUKAT, HAKİM, HABER MÜDÜRÜNÜ OYNADI.

Uzun seneler adliye, polis, yüksek yargı muhabirliği yapan Boran, Star TV, ATV de yayınlanan bazı dizilerde hakim, savcı, avukat, haber müdürü rolünde oyunculuk yaptı. Sibel Can, Mahsun Kırmızıgül ile aynı dizilerde oynadı. Yönetmen Ümit Efekan'dan oyunculuktan tam not aldı.

 

Üretenin, yenilikcinin, istihdam sağlayan işadamının yanında. Haksızlığın , israfın, görüntü kirliliğinin karşısında. İstanbul B.Çekmece ilçesinde CHP li Belediye başkanınında içinde olduğu, 17 senelik devam eden, trilyonluk aidat vurgununu ortaya çıkardı.

150 civarında suç duyurusu yaptı. Onlarca tazminat davaları açtı. Site denen Alkent 2000 in Mahalle olduğunu ortaya çıkardı. Senede 12 milyon TL nin boş yere toplandığını, bundan pek çok kişinin pay aldığını, bulunup ortaya çıkarılmasını istedi. 2000 de mahalle olan yerde, 17 senedir nasıl milyonlarca aidat adı altında, cebren haraç gibi para toplandığını anlattı.

Savcılara ihbar etti ! Yıllık bütçesi 6 milyon TL ( 6 trilyon TL. ) olan Sözde çamlıca sitesinin defterlerine, bilgiayar kayıtlarına Mali Şubenin 2010 da el koymasını sağladı. Soruşturma başlattı !

Tüm ceza, hukuk, icra davalarına tek başına girdi. Avukatlara karşı onlarca dava kazandı.

http://www.silivriden.com/gazeteci-boran-avukat-cubbesi-giydi/1541/

 

NİKAH ŞEKERİ YERİNE ANAYASA DAĞITTI. 1997 de Biyolog, Kanser Araştırmacı Vasfiye Goca ile Boğaz da, evlenen Dursun Boran. Nikah şekeri yerine davetlilere yüzlerce ANAYASA kitabı dağıttı. İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Recep Onaran, nikah şahitliği yaptı.

https://www.haber3.com/medya/evlilik-yildonumunde-anayasa-dagitacak-haberi-460654

 

NE DEDİLER : Boran'ın çalışmalarını basından, TV lerden bilen bazı haber kaynakları ve okurları bakın neler dediler :

Başsavcı Mehmet Ocak : İstanbul Fatih İlçesinde uzun seneler başsavcılık yapan, geçen yıl Çağlayan Adliyesinden emekli olan savcı Ocak " Dursun bey, çok duyarlı, tarafsız gazetecilik yapar. Empati yaparak haber yazar. Onun içinde, bir tekzibi dahi yok biliyorum. Adliye muhabirliğinde 15 senedir tanırım. Her sahada başarılı.

 

Erdoğan Kabakcı. ( Yargıtay Üyesi. 6. Hukuk Dairesi E. Başkanı ) Dursun beyi Yargıtay daki muhabirlik çalışmalarında üye iken, seneler önce tanıdım. Çok vefalı, disiplinli, duyarlı, yargıç dostu gazeteci. Yaşanılır Türkiye için, iyi şeyler yazmaya devam edecektir.

 

Av. Şeref Tekelioğlu. ( Nişantaşı Tekelioğlu Hukuk Bürosu Sahibi ) Gazetecilik bilgisi yanında, hukuk bilgiside iyidir. Senelerdir, binlerce duruşmayı takip edip, ceza, hukuk davalarını haberleştirdi. Sıra dışı yazılar okuyacağız demektir. www.turkhabergazetesi.com deki haberlerini takip ediyoruz . Başarılar. TV proğramı bekliyoruz ondan.

Metin Akkoç. ( Ak ajans, Tercüman E. Diyarbakır Bölge Müdürü ) Akkoç, hep şöyle derdi. Dursun 1980 de Diyarbakır Akajans büroya geldi. Muhabir olduğunda lise öğrencisiydi. Hem okudu, hem çalıştı. Güzel haberler yaptı.

Ajans olarak servis ettiğimiz haberler, Hürriyet, Milliyet, Cumhuriyet vd. gazetelerde hemen hergün yayınlanırdı. Senelerce Doğu ve Güneydoğu bölgesinin en çok haber geçen, muhabiriydi. Dursun Malatya'daydı. Ama eli kolu Güneydoğuda, Ortadoğuda, Avrupa, Balkanlardaydı. Meslektaşlarına çok haber atlattı. Her yerde haber kaynakları , dostlukları vardır.

 

Mehmet Gültekin. Petrol Ofisi E. Genel Müdürü : Her zaman ki gibi başarılı işler yapar. 30 senedir tanırım. Her haber kaynağı ile dost kalmaya özen gösterir.

 

BAŞBAKAN BİN ALİ YILDIRIM İLE İDO' DAN DOSTLUK KURDU: Boran, Star TV de Protokol ve Haber Müdürü iken İDO genel müdürü olarak canlı yayına davet ettiği Başbakan Binali Yıldırım ile, senelerdir görüşüyor. Kanun teklifi metinleri gönderiyor.

KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE SSK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN TANIŞIYOR.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile, SSK da genel müdür iken röportaj yapan Boran, 30 senedir Kılıçdaroğlu ile temasda. Kılıçdaroğlu'na milletvekili olduğu 2000 senesinde soru önergeleri yaptırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 20.01.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkmedya
yukarı çık