Reklamı Geç
1 saniye kaldı
turkhaber üst

'Belediye haksız haksız kazanç kapısı değildir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya kampında yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi'nin 31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir başarı elde ettiğini söyleyen Bahçeli, "Adana Kozan'da hakkımız yenmiştir, Iğdır'da hakkımız gasp edilmiştir, İstanbul Maltepe'de hakkımız yenmiştir" diyerek tepki gösterdi.

'Belediye haksız haksız kazanç kapısı değildir'
  • 20 Nisan 2019, Cumartesi 12:30

AKP'nin organize usulsüzlük iddialarını hatırlatarak seçimlere şaibe karıştığını söyleyen Bahçeli, "Büyükçekmece ve Maltepe'de gün yüzüne çıkan vahim iddialar yenilir yutulur gibi değildir. İstanbul'daki seçimin yenilenmesi bizim için vicdanları rahatlatacaktır. Mazbata almakla iş bitmemiştir, süreç sonlanmamıştır. Son söz YSK'nındır. Sandık hilelerine tahammül göstermemizi kimse beklemesin" diye konuştu. Ardından Bahçeli bir kez daha İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi çağrısında bulundu.

Öte yandan "FETÖ’nun Fehmi’si Pensilvanya’nın Koru’su" diyerek tanımladığı gazeteci Fehmi Koru'yu da sert bir dille eleştiren Bahçeli, "Öteden beri kronik MHP düşmanı olan bu zat anlaşılan 15 Temmuz’un rövanşını almak için kuyruğa girenler arasında çoktan yerini almıştır. Bu şahsın hakla elini kolunu sallayarak geziyor olması hayret verici bir garabettir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, konuşmasının devamında, "Ak Parti'nin ittifakla eridiğini alçakça ileri sürmüştür. İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimindeki sandık usulsüzlüklerinin hiç uzatılmadan kabulünü söyleyen bu köksüzün tekrar başını kaldırması 15 Temmuz şehitlerine büyük bir haksızlıktır" sözlerini kaydetti.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Münakaşadan ziyade müzakerenin güçlenmesi, mutabakata bağlanmış diyalogların genişlemesi yerel yönetimlerle birlikte oluşmaktadır. İnsanımızla doğrudan iletişimin tek yüzü yerel yönetimlerdir. 

"Varsın birileri dedikodu yapsın biz işimize bakacağız"

"İnsanımızın ümitlerine dokunacağız, herkese samimiyet ve şefkat göstereceğiz. Gücümüzü koltuktan değil karakterlerimizin asıl vasfından alacağız. Mert olacağız, namerde eyvallah etmeyeceğiz. Hukukun çizgisinden , helalin yolundan asla savrulmayacağız. Meselelere stratejik bakacağız, biz bir söylüyorsak bin düşüneceğiz. Ayetlerimize sadık kalacağız. Zamanın dar kalıplarına sığmayacağız, mesai saatlerine sıkışıp kalmayacağız. Gelişmeler karşısında 'bana ne' değil 'bize ne düşer' diyeceğiz. Varsın birileri dedikodu yapsın biz işimize bakacağız.

"Belediye haksız haksız kazanç kapısı değildir. Belediye dar kadroculuk, beleşcilik, beş yıllık saltanat değildir. Allah korkusu olmayan belediye yönetimlerinin sonu karanlıktır. İkbal düşkünü değil siyasi iffet düşkünü olmak lazımdır. 

"Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum"

"Şehirlerinin emanetini üstelenen arkadaşlarımın bu hususlara azami değer göstereceğine içtenlikle inanıyorum. 31 Mart seçimlerinde Türk milleti MHP'ye çok değerli bir destek vermiştir. Milletimizin güvenini sarsamaz, hayal kırıklığına uğratamayız. MHP tuzakları boza boza bu günlere gelmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, manşetleri yene yene adeta düştüğü yerden dev gibi doğrulara başarıya imza atmıştır. BU başarının altında hepinizin imzası vardır. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İman varsa imkân vardır dedik. Kenetlendik ve mücadelenin gerekenlerini beraberce gerçekleştirdik. Sırtımızdaki keneleri el birliğiyle temizledik. 

"Adana Kozan'da ve Iğdır'da hakkımız gasp edilmiştir"

"Toparlanamaz demişlerdi, iftira sahiplerini iman dolu nefesimizle devirdik. Bununla yetinmeyeceğiz. Aldığımız sonuçlar bize yeter demeyeceğiz. 31 Mart'ta 1 büyükşehir 10 il, 78 ilçe, 89 belde olmak üzere toplan 235 belediye başkanlığını kazanmamız bir başarıdır. Adana Kozan'da hakkımız yenmiştir, Iğdır'da hakkımız gasp edilmiştir, İstanbul Maltepe'de hakkımız yenmiştir. 

"31 Mart’ta 3 bin 658 belediye meclis üyesi partimizin listelerinden seçilmiştir"

"Altını kalın olarak çizmek isterim ki, 31 Mart’ta 3 bin 658 belediye meclis üyesi partimizin listelerinden seçilmiştir. Kara kampanyaların neyi servis ettiğine bakmıyoruz. Biz ecdat ne diyor ona kulak veriyoruz. Bunların dışında kim ne söylüyorlar fuzuli laf kalabalığıdır.

"Türk İslam ülküsünün hedefleriyle bilendik"

"Biz bu ülkeyi karşılık beklemeden sevdik. Vurgun yemedik dur durak demedik. Milli bekamıza başımızı koyduk. Türk İslam ülküsünün hedefleriyle bilendik. Taş göz üstüne dedik, hiç sızlanmadık, sitem etmedik. Gün geldi mağduriyet, mahkumiyet dedik, seve seve katlandık, ne yapalım kaderimiz budur dedik için için ağladık.

"İnsanı anlamlı kılan, yaratılışından öte toplum içinde yaşıyor olasıdır. Gaye varsa hayat anlam kazanacaktır. Gideceği yeri bilmek ancak geride kalanı özümsemekten, bugünü anlamaktan, geleceği planlamaktan geçecektir. Geçmiş, bugün ve gelecek bunlardan birinin eksikliği mesafelerin uzamasına, hedeften uzaklaşmaya neden olacaktır. 

"Biz siyasetin, zaman doldurmak için değil zamanın rotasını Türk milletinin lehine dönüştürmek için yapıyoruz"

"Hedefsiz fikir dümensiz gemi gibidir. Böylesi bir gemi denizde yüzer ama nereye gideceği meçhuldür. Hedefimiz vardır, fikrimiz vardır. Basit fikirlerden büyük heyecanlar doğmamış doğmayacaktır. Biz hayatı seyretmek için değil, seyrini değiştirmek için mücadele ediyoruz. Biz siyasetin, zaman doldurmak için değil zamanın rotasını Türk milletinin lehine dönüştürmek için yapıyoruz. Sinsi planlara meylederek hiçbir yere gidemeyeceğimiz açıktır. Gelişmeler karşısında cesaret göstermeyen esaret altına girecektir.

"Uzak hedefleri kucaklayan hayal gibi ülkelerin peşinden koşanlar gönlü vicdanı heyecanı büyük olan dava adamlarıdır. Dava adamlarının dilinde imkansız diye bir şey yoktu.

"Öyle bir kavşaktayız ki..."

"Dava adamı olmak için önce adam olmak, ahlaklı olmak, ya olduğun gibi görünmek ya da göründüğün gibi görünmek asıldır, tarihi önemdedir. İşte bu ruh vesilesiyle Türkiye’nin tarihi haklarını korkusuzca müdafaa ediyoruz. Öyle bir kavşaktayız ki bedel ödemeyi göze alamayanlarla ortaklaşamayız. Soluğu kesilince saklanıp, soluğu kesilince kuytuya çekilenlerle birlikte yürüyemeyiz.

"31 Mart’tan sonra kötü niyet sahipleri gün yüzüne çıkmıştır. Bilhassa partimizin il genel meclisi seçiminde aldığı oy oranını diline dolayıp cumhur ittifakında delik açmak isteyenler fitne nöbetine girmiştir.

Bahçeli'den Fehmi Koru'ya: AK Parti'nin ittifakla eridiğini alçaklar ileri sürdü

"Milliyetçi Hareket Partisi’ne AK Parti’den kayış olduğunu söyleyerek Cumhur ittifakına suikast düzenleyen muazzez birlikteliğimizi sabote etmeye çalışan nifak yuvaları, şu işe bakın ki çok faaldir. Emel sahiplerinin maskeleri düşmüştür. Biz bunların alayını biliyor ve tanıyoruz. Ne yapmak istediklerini nereye varmak istediklerini az çok tahmin ediyoruz. Mesela FETÖ’nun Fehmi’si Pensilvanya’nın Koru’su alenen husumet aşılamaya çalışmaktadır. Öteden beri kronik MHP düşmanı olan bu zat anlaşılan 15 Temmuz’un rövanşını almak için kuyruğa girenler arasında çoktan yerini almıştır. Bu şahsın hakla elini kolunu sallayarak geziyor olması hayret verici bir garabettir.

"Pensilvanya Korosu eski gazeteci kadrosundan olan melum şahış cumhur ittifakı içinde MHP'nin AK Parti'nin altını oyduğunu iddia etmiştir. Ak Parti'nin ittifakla eridiğini alçakça ileri sürmüştür. Hiyanetin korosu, AK Parti'nin eski güzel günleri canlandırmaya yarayabilecek daha az zararlı bir müttefik bulmasını utanmadan teklif edebilmiştir. Hatta Ak Parti'nin kendisine daha yakın, ülkeyi birlikte daha yönetebileceğini bir müttefik bulmayı önermiştir.Kızarmayan yüzlü, yaşarmayan gözlü malum görevli devrededir. İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimindeki sandık usulsüzlüklerinin hiç uzatılmadan kabulünü söyleyen bu köksüzün tekrar başını kaldırması 15 Temmuz şehitlerine büyük bir haksızlıktır.

"Ekrem İmamoğlu terörist Demirtaş'a methiyeler düzmektedir"

"Döviz kurlarındaki dalgalanmalar siyasi sürece adeta çivilenmiştir. Türkiye çok tehlikeli bir girdaba yuvarlanmaktadır. Kaos dinamikleri harekete geçirilmek istenmektedir. Siyasetçilerin gözünü kin ve nefret bürümüştür. Ekrem İmamoğlu terörist Demirtaş'a methiyeler düzmektedir.

"Mazbata almakla iş bitmemiştir, süreç sonlanmamıştır, son söz YSK'nındır"

"İstanbul'daki seçimlere şaibe karışmıştır. Büyükçekmece ve Maltepe'de gün yüzüne çıkan vahim iddialar yenilir yutulur gibi değildir. İstanbul'daki seçimin yenilenmesi bizim için vicdanları rahatlatacaktır. Mazbata almakla iş bitmemiştir, süreç sonlanmamıştır. Son söz YSK'nındır. Sandık hilelerine tahammül göstermemizi kimse beklemesin.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 23.07.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkhaber alt
yukarı çık