Hakim Şifa Çelik'in yanlış kararı TBMM de

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hakim Şifa Çelik'in yanlış kararı TBMM de
Gazeteci Dursun Boran, yanlış, taraflı karar veren hakimlerin peşini bırakmıyor. Hakim Şifa Çelik'in yanlış kararını TBMM de soru önergesi yaptıran Boran. Adalet Bakanlığı hakkında 200 bin TL tazminat davası açıyor. İstanbul B.Çekmece 3. Sulh Hukuk Mahkemesi konusu tarafı aynı olan 2 davada farklı karar verdi. İtirazın iptali davasında birini görevsizlikten reddeden hakim, diğer davada başka hakim kısmen kabul kararı verdi.

Yıldardır hukuksuzluk ve yolsuzluğa karşı tek kişilik ordu gibi savaş veren, Dursun Boran'ın hazırlayıp TBMM de İstanbul milletvekline gönderdiği soru önergesi metni şöyle : 

TBMM BAŞKANLIĞINA

Aşağıda ki sorularımın Adalet Bakanı tarafından yazılı –

Cevaplandırılmasını arz ediyorum. 01.08.2020

E.A

İstanbul Milletvekili

1-İstanbul B.Çekmece 3. Sulh Hukuk Mahkemesinde konusu, tarafı aynı olan 2 davada, 2 farklı karar veren hâkimler, Adalete güvenin kaybolmasına neden olmuş mudur?

2- Hukuka ve Yargıtay ilamına aykırı karar verip, reddetmesi gereken 2014-106 E. itirazın iptali davasını kabul eden, ayrıca davalıyı % 20 icra inkar tazminatına mahkum eden, hâkim Şifa Çelik (189730) in meslekten ihracını düşünüyor musunuz?

Kısmen kabul edilen davada icra inkâr tazminatına hükmedilir mi?

3- Bu kadar aleni hak gaspı yapılan mahkemeler ile, Türkiye’de vergi veren vatandaşlar hakkını nerede arayacak? Kime nasıl güvenecek?

4- Aynı mahkemenin 2 yıl önceki hâkimi, Hatice Büşra Güler (150090) konusu, tarafı aynı olan 2017-955 E. 2018-701 K. 24.12.2018 tarihli kararıyla, Yargıtay 18. HD ilamına göre, toplu yapıya geçilmedi için, davaya bakma yetkim yok dedi. Davayı görevsizlikten reddetti.

5- Aynı mahkeme nasıl oluyor, itirazın iptali davasında, 2 farklı karar verip. Adalete güvenin kaybolmasına neden oluyor?

6-Bu ekonomik krizde, yanlış verilen karar yüzünden, davalı Dursun Boran, boş yere 600 TL temyiz parası ödeyecek, icra kasasına 30 bin TL (5 bin dolar) teminat yatıracak. Tehiri icra talepli temyiz edecek? Sonra nasıl Adalete güvenecek?

6- Skandal karar, basında “Hâkim Şifa Çelik’den skandal karar!” başlığıyla haber oldu. Ekte sunduğum haber linkinde mahkemenin 2 farklı kararı var.

https://www.turkhabergazetesi.com/haber/hakim-sifa-celik-den-skandal-karar-23879

Resim'de. 3 yıl önce Yargıtay başkanı İsmail Rüştü Cirit ile görüşen, Dursun Boran. Yargıtay 18 ve 20. Hukuk Daireleri ile B.Çekmece Sulh ve Asliye Hukuk Mahkemelerinde ki, skandal kararlar hakkınd belgeler ile bilgi vermişti. 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK Parti'den Dilipak'ın sözlerine tepki!Önceki Haber

AK Parti'den Dilipak'ın sözlerine tepki!

'Türkiye'de ummadığınız gelişmeler yaşanacak'Sonraki Haber

'Türkiye'de ummadığınız gelişmeler yaşan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!